Nielen reč a mimika, ale aj váš rukopis o vás veľa prezradí - a niekedy stačí len jediné písmeno!

Tentoraz si posvietime na vaše "A". Podľa grafológie je to písmeno, ktoré symbolizuje náš sebaobraz, výkon aj emócie spojené s prácou. Napíšte na papier písmeno a, nájdite na obrázku jedno zo štyroch, ktoré sa naň najviac podobá a zistite o sebe viac. Všímajte si najmä veľkosť svojho písmenka, jeho tvar a sklon.

Čo o vás prezradí jediné písmeno?
Zdroj: Shutterstock

1 - Vaše A sa veľmi podobá na to, aké vás učili v prvej triede. Ako z učebnice! Ste rodení perfekcionisti. Silnejšia slučka podčiarkuje prirodzený inštinkt a výraznejšie zameranie na materiálne veci. Potrpíte si na detaily, máte radi pravidlá a prísny poriadok. Vtedy sa cítite komfortne a bezpečne. Ak váš denný rituál niečo naruší, vyvedie vás to z miery. V živote sa spoliehate najmä na logiku a svoju analytickú myseľ, k umeniu vás to príliš neťahá.

Čo o vás prezradí vaše písmo?
Zdroj: Shutterstock

2 - Ak sa vaše písmenko najviac podobá na dvojku, pravdepodobne máte úzkostlivú povahu. Zrejme pri písaní príliš netlačíte na papier. Podobne sa správate aj v živote, netlačíte sa dopredu, nepotrebujete byť stredobodom pozornosti. Máte radi jednoduché veci a najlepšie sa cítite, keď sa môžete na chvíľu izolovať od ostatných a venovať sa sami sebe. Veľmi túžite po láske a hoci nemáte veľa priateľov, tých najvernejších si vážite a nikdy by ste ich nevedeli sklamať.

Čo o vás prezradí vaše písmo?
Zdroj: Shutterstock

3 - Ak je vaše písmeno A skôr menšie a je výrazne naklonené doprava, naznačuje to osobnosť, ktorá toho zvládne oveľa viac, než sa na prvý pohľad zdá. Takisto hovorí o otvorenej a srdečnej povahe, z ktorej vyžaruje spontánnosť a prirodzenosť. Ste veľmi pracovití, vytrvalí a ambiciózni, ale svoje sny si plníte nenásilne a pomaly, aby ste tým nikomu neublížili. Váš vzťah k práci je veľmi pozitívny, potrebujete ju k životu ako soľ a bez nej ľahko upadáte do letargie. Máte sklon k workoholizmu a vašou najväčšou úlohou je naučiť sa viac oddychovať.

Čo o vás prezradí vaše písmo?
Zdroj: Shutterstock

4 - Používate tlačené písmená? Vašou silnou stránkou je logické a systematické myslenie. Ak sú vaše písmená od seba vzdialené, pravdepodobne ste podnikavý človek, ktorý sa veľmi rád učí nové veci, potrebuje sa neustále rozvíjať, ale zároveň je netrpezlivý a najradšej by výsledky svojej práce videl hneď. Veľké medzery medzi slovami znamenajú, že ste rozvážni, uvažujete triezvo, nič vás len tak ľahko nevyvedie z miery a navonok neprejavujete svoje citové rozpoloženie.

Čo o vás prezradí vaše písmo?
Zdroj: Shutterstock