1. Máte znížené riziko vzniku ochorení

Tým, že ste vy alebo vaše dieťa prišli na svet uprostred zaťažkávajúcej peľovej sezóny, ste pripravenejší ako ľudia narodení v iných mesiacoch čeliť ochoreniam dýchacej sústavy. S oveľa menšou pravdepodobnosťou sa u vás vyvinie astma či nepríjemné alergie.

2. Viete zbližovať a spájať ľudí

Ste komunikatívna osobnosť, ktorá sa lepšie cíti v spoločnosti druhých ako sama. Ak vám je niekto sympatický, robíte všetko preto, aby ste si priateľstvo s ním pestovali. Máte široký okruh známych, ste zdatný organizátor výletov či akcií. Nerobí vám problém spraviť na dvore veľkú „guláš párty“ pre množstvo ľudí. Nie ste z tých, ktorí sa budú sťažovať na hluk a neporiadok – skrátka ideálny hostiteľ, u ktorého sa všetci cítia fajn.

3. Ste dieťaťom šťasteny

V roku 2004 sa robila štúdia o tom, ako súvisí mesiac narodenia s celkovým pocitom šťastia. A práve ľudia narodení v júni patrili medzi najšťastnejších. Odvíja sa to údajne od toho, že ak sa dieťatko narodí v letných mesiacoch, rodičia sú uvoľnenejší a spokojnejší a viac sa mu venujú – z toho pramení aj spokojnosť u potomka a dobrý štart do života.

Čerešňová kráľovná
Čerešňová kráľovná
Zdroj: Shutterstock

4. Ste optimisti

Ľudia narodení v júni patria medzi najväčších optimistov. Môže to súvisieť aj s dlhými slnečnými dňami, ktoré navodzujú pocit radosti. Júnové osobnosti sa len tak nezľaknú žiadnej prekážky a ani nehľadajú spôsoby, ako ju obísť. Čelia jej pekne zoči-voči a poďakujú za každú lekciu. Ak ich život zrazí na kolená, otrasú sa a povedia si: Nikdy nebudem obeť ani porazený!

5. Práca je vaša láska

Júnoví ľudia len málokedy dokážu robiť to, čo ich nebaví. Majú veľké ambície a potrebujú mať prácu, ktorá ich napĺňa. Ak takú nájdu, sú ochotní prekračovať svoje hranice a podávať nadľudské výkony. Je na nich maximálne spoľahnutie a sú vysnívaným zamestnancom každého nadriadeného.