6. Sústreďte sa na podstatné

Vedeli ste, že úspešní ľudia sa vyhýbajú multitaskingu? Plne sa sústredia na aktuálny plán, jeho čiastkové ciele a ich úspešné dosahovanie. Potom sa dostanete do takzvaného flow a všetko vám pôjde plynule a ľahšie. Ak robíte všetko naraz, večer sa budete  cítiť vyčerpaná a ešte vás bude nahlodávať aj pocit zlyhania pre nedokončené úlohy. Nenechajte sa rozptyľovať telefónom, surfovaním po internete či rozprávaním sa s ostatnými, ale sústreďte sa a pracujte.

Zdroj: Shutterstock

7. Neváhajte, konajte

Namiesto dlhého váhania je lepšie veci riešiť. Sny, ktoré sa nerealizujú, vás nechajú tam, kde práve ste. Úspešní ľudia konajú. Podnikateľ a miliardár Elon Musk raz povedal: „Môžeme buď sledovať, ako sa niečo deje, alebo byť toho súčasťou.“ Tak hurá do toho!

Zdroj: shutterstok

8. Vzdelávajte sa

Iste ste už niekedy počuli, že cvičenie vytvára majstrov. Toto príslovie je staré, ale stále platí. Keď sme pracovne alebo súkromne dorazili do určitého bodu, často tam zostaneme. Úspešnou sa stanete, keď budete pracovať na sebe a na svojich vedomostiach i naďalej. Zúčastnite sa na ďalšom vzdelávaní alebo si nájdite životného kouča či psychoterapeuta, na ktorého sa môžete obrátiť a ktorý vám bude pravidelne poskytovať spätnú väzbu.

9. Sebadôvera je začiatok

Úspešní ľudia poznajú seba, svoje schopnosti a hodnotu. A tu by ste aj vy mali začať. Dokážete napísať aspoň päť svojich silných a päť slabých stránok? Spýtajte sa príbuzných a priateľov, aké negatívne a pozitívne vlastnosti vidia na vás oni. Aj s tým sa dá pracovať. Zároveň sa naučte netrápiť neúspechmi, ale zamyslite sa nad tým, čo ste už doteraz dosiahli, a choďte ešte ďalej, priamo za tým, čo si prajete.

10. Prijmite situáciu

Nezaoberajte sa vecami, ktoré nedokážete ovplyvniť. Také treba iba prijať. Potom s tým môžete ďalej pracovať. Nesústreďte sa na myšlienky súvisiace s tým, čo ste nemohli ovplyvniť. Vytvorte si nový plán a ďalej smelo smerujte k úspechu.