Slovenský krátkometrážny film YOLO v prvom kole porazil ďalších viac ako 20 tímov z celého sveta a momentálne je v TOP 16-ke s podstatne väčšími krajinami, ako je Slovensko. Zahlasujte zaň, aby postúpil na filmový festival v Cannes!

Šikovná partička Slovákov sa už po štvrtý raz zapojila do filmového festivalu 48 Hour Film Project. Súčasťou projektu je aj náš kolega Laco Ciria so svojím teamom. Doteraz vyzbierali 7 filmárskych ocenení, ale tento rok sú ešte ďalej. Aktuálne sa ich film YOLO nachádza v TOP 16-ke sveta, kam ho dostala filmová porota. Teraz o ďalšom úspechu filmu môžete rozhodnúť aj vy svojím hlasovaním.

Ladislav Círia
Ladislav Círia
Zdroj: archív

O čo vlastne ide? 48 Hour Film Project je súťaž, v ktorej musíte počas jediného víkendu vymyslieť, natočiť, zostrihať a odovzdať krátky film. Následne prebehne premietanie a udeľovanie cien, kde sa všetci dozvedia, ktorý film bude reprezentovať Bratislavu na medzinárodnom festivale Filmapalooza a postúpi do Cannes.

Film YOLO si môžete pozrieť aj TU!

"Sme veľmi radi, že sa súťaž 48 Hour Film Project vracia do Bratislavy, je pre nás cťou ju organizovať, pretože sa súťaž v tomto meste stala v minulosti našou veľkou inšpiráciou pri zakladaní 48-ky v Brne a organizovaní v Prahe," odkazujú producenti projektu David J.V. Schöbl a Radka Poláková Beránková.

Z nakrúcania filmu YOLO.
Z nakrúcania filmu YOLO.
Zdroj: Archív NMH

Bohužiaľ, tento rok sa ešte tradičná 48-ka v Bratislave nekonala, kvôli kríze, organizovala sa však Global Film Challenge, ktorej sa zúčastnil jeden tím - FILM s.r.o. vedený Ladislavom Ciriom. V prvom kole porazil ďalších viac ako 20 tímov z celého sveta a vrátil tak doslova Bratislavu na mapu sveta. Budú ďalej bojovať o účasť na Filmapalooze, v Cannes a o finančnú odmenu. Za produkciu 48HFP Bratislava, Praha a Brno, im držíme všetci päste a dúfame, že uspejú, nezabudnite ich tiež podporiť v online hlasovaní, ktoré je od pondelka 29. júna.

HLASUJTE PRÁVE TERAZ!