Ženám patrí každoročne 8. marec, ktorý bol oficiálne vyhlásený za Medzinárodný deň žien. Vo väčšine domácností oslavu sprevádza pestrofarebná kytica, alebo aspoň niečo dobré, sladké. No možno práve tento rok je čas už aj na niečo iné, štýlové a najmä praktické. Fajčíte? Tieto informácie vás budú zaujímať.

Pozor na decht

Ak patríte k tým, ktoré zatiaľ nevedia povedať stop cigaretám, mali by ste zvážiť, či ich radšej nevymeníte za bezdymové riešenie. Prečo? Pretože platí, že ľudia síce fajčia kvôli nikotínu, ale umierajú kvôli dechtu. Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením, a to i rakovinu, spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku. Nikotín síce vyvoláva závislosť a preto nie je bez rizika, avšak jeho účinky nie sú karcinogénne. Ďaleko väčším rizikom je decht.

Ilustračné foto
Zdroj: Philip Morris

Dajte stop štipľavému dymu

Aj keď platí, že najlepším riešením je prestať s fajčením a aj užívaním nikotínových výrobkov úplne, vieme, že to nie je rozhodnutie, ktoré sa robí z minúty na minútu. Treba sa naň mentálne pripraviť. 

Veda však prináša riešenie práve pre dospelé fajčiarky, ktoré nechcú alebo zatiaľ nevedia prestať fajčiť. Vhodnejšou voľbou pre ne sú bezdymové alternatívy ku klasickým cigaretám a medzi nimi najnovšie zariadenie IQOS ILUMA. V porovnaní s cigaretami produkuje výrazne nižšie hladiny škodlivín. Tie totiž vznikajú najmä pri horení tabaku, rovnako ako škodlivý cigaretový dym a čo je ešte podstatnejšie, aj nebezpečný decht - zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Naopak, bezdymové zariadenia tabak iba nahrievajú, netvoria tak dym, ale len aerosól.

Ilustračné foto
Zdroj: Philip Morris

Odmeňte sa na MDŽ. Urobte prvý krok na ceste bez cigariet

Elegantná, moderná a aj štýlová. Taká je novinka IQOS ILUMA, ktorá môže pomôcť dospelým fajčiarkam na ich ceste pri zbavovaní sa návyku. Toto bezdymové zariadenie prináša revolúciu v danom segmente, nakoľko využíva indukčný ohrev a najmodernejšiu technológiu SMARTCORE INDUCTION SYSTEMTM, ktorá nahrieva tabakovú náplň zvnútra. Keďže zariadenie je bezčepeľové, nie je potrebné ani jeho dodatočné čistenie. Príjemné zemité farby a nadčasový dizajn pôsobia elegantne a dospelé fajčiarky i užívatelia bezdymových výrobkov majú na výber zo širokej škály prevedení.

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.