Nemusíte ísť do kaviarne, aby ste splnili svoje najprísnejšie požiadavky. Jednoduché ovládanie a jedno stlačenie tlačidla vám pripraví vysnívanú kávu – od obyčajnej, cez latte macchiato až po úžasné capuccino. Dnes vám namiesto domáceho baristu stačí plnoautomatický kávovar Philips LatteGo. Tento kávovar vám spoľahlivo pripraví až 5 druhov káv.

Jednoduché čistenie kávovaru

Rýchlosť prípravy kávových nápojov a jednoduché čistenie je štandardne to, čo vyžadujeme od kávovaru. Philips LatteGo je kávovar s najrýchlejším čistením systému na mlieko*. Mliečny systém LatteGo je zložený z dvoch dielcov a neobsahuje žiadne hadičky ani ďalšie zákerné skladacie súčasti. Dvojica dielcov sa jednoducho rozdeľuje a potom ich už len stačí opláchnuť pod tečúcou vodou. LatteGo (alebo klasický penič mlieka), podnos na odkvapkávanie a nádobu na zomletú kávu môžete jednoducho umyť aj v umývačke riadu. Srdcom každého plnoautomatického kávovaru je varná jednotka. Tá si vyžaduje pravidelné čistenie. Philips LatteGo ju má odnímateľnú a navyše ju stačí iba opláchnuť pod tečúcou vodou.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Philips

Extrémne odolné a presné keramické mlynčeky

Mlynčeky na kávu sú tie súčiastky, na ktoré by sme mali byť extrémne prísni. Ich kvalita vo veľkom ovplyvňuje aj to, ako bude káva v konečnom dôsledku chutiť. Tajomstvo Philips LatteGo je ukryté právu tu – v mlynčekoch na kávu. Ich kúzelný výkon spočíva v tom, že sú vyrobené zo 100 % keramiky, ktorá zaručuje vysokú kvalitu všetkých modelov LatteGo. Vďaka Philips systému keramických mlynčekov si pripravíte minimálne neuveriteľných 20 000 šálok čerstvej aromatickej kávy.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Philips

Zachovanie arómy kávy a čistoty vody

Každý správny kávičkár vie, že kávové zrná strácajú na svojej aróme po otvorení z ochranného prostredia. Aróma tesnenie na plnoautomatických kávovaroch Philips LatteGo ochráni kávové zrnká a zabezpečí, že si zachovajú svoju originálnu arómu aj po dlhšom čase. Toto tesnenie zároveň spôsobuje veľmi príjemný vedľajší účinok a tým je znižovanie hluku mlynčeka. Okrem čerstvej kávy vo svojom kávovom nápoji chceme mať dokonale čistú vodu. Philips do svojich kávovarov dáva vlastné patentované filtre AquaClean. Tieto zaručujú odvápňovanie až po 5 000 pripravených šálkach**, pričom zabezpečujú priezračnú a prečistenú vodu.

Po splnení všetkých kritérií na kvalitu vody, mletie kávových zŕn už zostáva iba nárok na jednoduchosť používania a chuť výsledného nápoja. Nastavovanie správnych pomerov môže byť hotová veda. Na dotykovom displeji plnoautomatického kávovaru LatteGo si nastavíte veľkosť a intenzitu zvoleného nápoja. Optimálnu rovnováhu medzi teplotou varenia a extrakciou arómy za vás postráži systém Aroma Extract, ktorý udržiava teplotu vody medzi 90 a 98 °C.

Vám zostáva si už len pochutnať na dokonalom kávovom nápoji. Viac informácií o plnoautomatických kávovaroch nájdete na webovej stránke Philips.

 

* Na základe spotrebiteľského testu vykonaného v Nemecku, ktorý porovnával popredné plnoautomatické espresso kávovary na jeden dotyk (káva + mlieko) v roku 2017.
** Pri 8 výmenách filtra podľa pokynov uvedených na prístroji. Skutočný počet šálok závisí od vybraných druhov kávy a frekvencie oplachovania a čistenia.