Pre mnohých znamená zdravý životný štýl chodenie do posilňovne a počítanie kalórií v každom jedle. Ale stačí, ak budete robiť tieto 3 veci a hneď sa budete cítiť lepšie. Zamyslite sa najmä nad tým, ako vyzerá váš tanier.

Ak budete dodržiavať tieto tri jednoduché veci, uvidíte, že sa celkovo zmení kvalita vášho života a najmä to pomôže vášmu zdravotnému stavu.

Pite veľa vody

Čo je tá prvá vec, ktorú ráno prehltnete? Pre niektorých je to káva alebo možno kúsok hrianky. Iní dokonca vôbec neraňajkujú, napriek tomu, že bolo dokázané, že je to najdôležitejšie jedlo celého dňa. Ale to, čo je dôležité pred tým, než vôbec na raňajky či kávu alebo čokoľvek iné pomyslíte, je voda. Ako prvé siahnite ráno po vode a vypite jej veľa.

Prečo?

Pokiaľ chcete mať viac energie, musíte doplniť vodu. Váš organizmus celú noc pracoval a teraz potrebuje doplniť šťavu. Dehydratácia môže spôsobiť únavu, tak sa jej zbavte pekne hneď ráno.

Tiež splachujete ranným pitím vody toxíny, ktoré vznikli trávením a pripravíte tak organizmus na nové látky, ktorými ho budete kŕmiť celý deň. Ďalším dôležitým aspektom pitia vody ráno je to, že naštartuje váš metabolizmus a teda budete počas dňa oveľa rýchlejšie spaľovať.

3 veci urobia so zdravím zázraky.
3 veci urobia so zdravím zázraky.
Zdroj: Shutterstock

Robte si čerstvé šťavy

Je jasné, že sa vám možno bude zdať investícia do odšťavovača trochu nemiestna. Potom keď si predstavíte, že si musíte tú šťavu pripraviť, stroj vyčistiť, že je toho trochu priveľa, ale ono sa vám to vráti na zdraví. Pretože vypiť denne aspoň pohár čerstvej šťavy robí divy. A doma si ju urobíte najlacnejšie.

Aby ste urobili jeden pohár džúsu, tak k tomu potrebujete peknú kôpku ovocia a zeleniny. Predstavte si, že všetky tie živiny z neho sú zrazu v tom poháriku, nie je to paráda?! Je to tiež oveľa elegantnejšie riešenie, pretože zatiaľ čo popíjame šťavu z ovocia, môžete sa obliekať, robiť si make-up a je to všetko oveľa čistejšie a pohodlnejšie než jesť misu ovocia ako králik. Vaše telo tiež absorbuje živiny v tekutej forme oveľa rýchlejšie.

3 veci urobia so zdravím zázraky.
3 veci urobia so zdravím zázraky.
Zdroj: Shutterstock

Obráťte si na tanieri proporcie

Zamyslite sa nad tým, ako bežne vyzerá váš tanier. Stavili by sme sa, že najväčšiu časť na tanieri zaberá nejaké mäso alebo proteín, ktoré je doplnené rovnako veľkou porciou sacharidov (chlieb, ryža alebo ...) a s maličkou porciou zeleniny na boku. Ak chcete zmeniť vaše zdravie, pokúste sa zaplniť polovicu vášho taniera zeleninou a ovocím a zmenšite porcie proteínov a sacharidov.