❶ Spánok bez nočnej košele či pyžama posilňuje vzťah

Výsledky prieskumu v Anglicku sú presvedčivé. Páry, ktoré spali nahé, boli vo svojom vzťahu extrémne šťastné (57 %). Pri pyžamových spáčoch sa extrémna spokojnosť objavila len u 48 %.

Vysvetlenie: Čím viac telesného kontaktu, tým viac sa vyplavuje do tela hormón šťastia oxytocín. Vďaka nemu sa páry napríklad aj menej hádajú.

❷ Čím menej oblečenia, tým rýchlejšie zaspíme

Pri zaspávaní sa zníži telesná teplota 
o 1 až 1,5 °C. Čím menej oblečenia máme počas spánku na sebe, tým rýchlejšie sa naša teplota zníži a navodí sa zaspávanie. „Keď nám v tom niečo bráni, začne mozog ihneď pracovať,“ vysvetľuje škótsky expert na spánok Chris Idzikowski.

Následok: Zle zaspávame alebo sa v noci častejšie budíme.

Dôležité: Končatiny majú byť vždy teplé.

❸ Bez pyžamka si viac 
uvedomujeme svoje telo

Prirodzený pocit vlastnej nahoty dnes už neprežíva každý. Prečo? Kto spí bez textílií, robí niečo pre svoje telo a spojenie s ním. Učíme sa svoje telo počúvať. Či už ide o ľahký vánok na našej pokožke, pohladenie novou posteľnou bielizňou alebo teplo nášho partnera. Odhliadnuc od toho, veľké množstvo nočných košieľok a pyžám sú len módne výstrelky.

❹ Trocha nahoty navodí sexi atmosféru

Keď toto nie je dôvod?! Kto spí nahý, má potecionálne aj viac sexu! Spať nahý vedľa svojho partnera zvyšuje telesnú a emocionálnu blízkosť. Ale na to asi netreba byť expertom, aby sme vedeli, čo telo na telo spôsobí...