Váš byt či dom nemusí byť pre vás vždy len bezpečným prístavom. Verili by ste, že aj samotným pobytom doma si môžete skrátiť alebo predĺžiť život?

Stoličky a kreslá

Ilustačné foto
Zdroj: shutterstock.com

Dlhodobé sedenie na zlej stoličke alebo v kresle spôsobuje, že sa vaša chrbtica deformuje a bráni krvi v rovnomernom obehu. Doma radšej ležte, pohybujte sa a ak si chcete oddýchnuť posediačky, urobte to radšej v hojdacom kresle, na barovej stoličke alebo kľačadle.

Vysoká teplota

Ilustačné foto
Zdroj: shutterstock.com

Akonáhle teplota v miestnosti dlhodobo prekračuje 26 stupňov, váš organizmus trpí a stávate sa malátni. Znižuje sa diastolický tlak, zvyšuje sa pulzová frekvencia a srdcový objem.

Zlý vzduch

Ilustačné foto
Zdroj: shutterstock.com

Vetrajte čo najčastejšie. Čerstvý vzduch je základom príjemného bývania. Ak nedýchate primerane vlhký a čerstvý vzduch, skracujete si život.  Ani používanie rôznych osviežovačov nie je vôbec zdravé.

Elektrosmog

Ilustačné foto
Zdroj: shutterstock.com

Spôsobuje bolesti hlavy, znižuje sa imunita a zvyšuje sa riziko infekcie. Trpí aj štítna žľaza a zhoršuje sa zrak. Presvedčíte sa o tom, ak zasadíte do dvoch kvetináčov žeruchu a tá, ktorá bude v dosahu wi-fi určite uhynie, zatiaľ čo druhej sa bude dariť.