Naše staré mamy celulitídu takmer vôbec nepoznali. Ako je to možné? Skúste sa stravovať podľa tohto návodu a uvidíte, čo sa stane...

97-ročná babička prezradila, čo je tajomstvom toho, že v mladosti nemala ani náznak celulitídy. Je dôležité vedieť, že keď boli naše staré mamy mladé, ich celulitída vyzerala inak. Dnes sa tuk ukladá z cukrov, kým v minulosti sa ukladal z tučných jedál. Tieto dva druhy tukových vankúšikov sú úplne rozdielne, keďže organizmus sa ľahšie zbavuje tuku pochádzajúceho z tučných jedál, než z tých sladkých.

97-ročná žena nepozná celulitídu, tu je dôvod!
Zdroj: Shutterstock

Deň 97-ročnej ženy vás možno inšpiruje, ako žiť bez celulitídy. Každé ráno nalačno vypila liečivý čaj z koriandra, mäty, materiny dúšky, nechtíka lekárskeho, žihľavy a šípok. Počkala hodinu, až potom sa najedla. Raňajkovala väčšinou ovocie alebo tvarohovú hrianku. Vypila horúci čaj, ktorý jej rozšíril cievy a podporil potenie, čím sa naštartoval metabolizmus a organizmus sa prirodzene ochladil.

97-ročná žena nepozná celulitídu, tu je dôvod!
Zdroj: Shutterstock

Na obed zjedla perkelt uvarený z práve dostupných surovín, ktoré doma našla. Používala málo korenín a jedlá ochucovala väčšinou petržlenom, mätou, materinou dúškou, bazalkou, rozmarínom a soľou. Jedla aj veľa ovocia a zeleniny, všetko z vlastnej záhrady.

Mliečne výrobky si dopriala len občas, ale milovala domáci tvaroh, maslo a syr. Jedla aj mäso, ale často sa postila. A samozrejme, každý deň sa hýbala, pretože okolo domu a v záhrade vždy bolo čo robiť. :)

97-ročná žena nepozná celulitídu, tu je dôvod!
Zdroj: Shutterstock