Liečivé účinky stromov potvrdili aj vedci – v Holandsku sa 10-tisíc mladých ľudí podrobilo výskumu a ten potvrdil, že ľudia žijúci v blízkosti lesa boli o 20 % menej chorí ako tí, ktorí žili v meste.

Energiu stromov nevnímame, ale predsa na nás vplýva.
Zdroj: Shutterstock

Prečo nám pomáhajú?

Na liečbu - dendroterapiu - môžete využiť samotný strom či jeho časti. Napríklad odvary z listov, kvetov, šťava z brezy, sirup z mladých výhonkov ihličnanu, ale už to, že sa ho dotknete alebo objímete alebo len chodíte popri strome vás nabíja špeciálnou energiou. Stromy majú veľmi silné energetické pole, ktoré okolo nich žiari. Nevidíme ho ani necítime, no aj tak na nás vplýva. A niektoré z nich sú vhodné na niečo viac a na iné menej.

Ako na to?

Vyberte si vhodný čas, teda nie keď raší, lebo vtedy dáva energiu do rastu nových listov či výhonkov, tiež nie po prudkom daždi a oslabený je aj v zime. Nájdite si teda strom, ktorý vás nejako priťahuje a stojí na pokojnom, príjemnom mieste. Môžete si pod neho sadnúť, objať ho, hladkať dlaňami a vnímať ho všetkými zmyslami. Zhlboka sa nadýchnite a nechajte myšlienky voľne plynúť. Ak chcete, aby liečba bola čo najsilnejšie, vyberte si strom cielene. Taký buk pomáha pri psychických ťažkostiach, lipa vám pomôže vo vzťahoch a breza pri ženských problémoch. Tis vám obnoví silu

Buk je múdry radca

Buk, mohutný strážca, ktorý uľavuje našej psychike.
Zdroj: Shutterstock

Kedysi dávno sa do tohto stromu vyrezávali runy a z buka sa vyrezávali palice, z ktorých sa veštilo. Buk dokáže uľaviť pri ochoreniach, ktoré súvisia so psychikou. Ak máte stres, depresie, úzkosti, strach alebo nepokoj, vyhľadajte tento strom. Pomôže vám aj s učením hocičoho nového a navodí vnútornú pohodu.