Ako sa dajú zistiť geopatogénne zóny okolo nás
28. 11. 2010, 11:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 12:58)

Zdroj: Shutterstock
Zdravotné problémy, bolesti hlavy, zlý spánok, nervozita, nepokoj, kolízie, nehody - to všetko tiež môže byť výsledkom pôsobenia geopatogénnych zón.
Čo sú to geopatogénne zóny a prečo môžu byť príčinou našich zdravotných ťažkostí? Ako sa dajú odstrániť a čo všetko môže pomôcť?
Obrátili sme sa na Ing. Andreja Sándora, ktorý sa výskumom geopatogénnych zón zaoberá už 40 rokov. „Geopatogénne zóny sú výsledkom porúch elektromagnetického vlnenia,“ vysvetľuje vedec a svetovo uznávaný odborník na problematiku elektromagnetickej kompatibility a harmonizácie vonkajšieho prostredia.
„Elektromagnetické pole má priečne vlnenie, ktoré môžeme merať. Elektrická a magnetická zložka je kolmá na smer šírenia. Keď je však v zemi nejaká anomália, mení svoju štruktúru, vzniká pozdĺžna zložka, ktorá rozladí biopole človeka či zvieraťa a zhorší jeho zdravotný stav. Obranyschopnosť organizmu potom klesá, dochádza k nepohode, nervozite, čo pri dlhšom pobyte v takomto prostredí môže viesť k vážnym zdravotným problémom.“
Ako zistiť a zmerať narušené pole?
Hoci neexistujú fyzikálne metódy, ktoré by mohli jednoznačne zmerať geopatogénnu zónu, predsa sa však dajú odhaliť. Psychotronik a vedec Ing. Sandor používa prútik alebo virguľu. „Je to veľmi jednoduché, zoberiete si do rúk prútik, držíte ho vo vodorovnej polohe a chodíte s ním po miestnosti. Keď je pole narušené, dochádza k stiahnutiu svalov na rukách a prútik sa zodvihne,“ vysvetľuje psychotronik.
Mnohí skeptici tvrdia, že takéto merania sú nezmysel, Ing. Sándor má svoje vysvetlenie. „Všetko je to len fyzika a biofyzika a žiadna ezoterika! Určitým rezonančným spôsobom viem dať nehomogenitu (neharmóniu) poľa do vyrovnaného stavu. Konkrétne ide o rezonátory budené elektromagnetickým poľom, ktoré usmernia toto pole, spôsobia jeho polarizáciu.“
Čo všetko narušuje elektromagnetické pole zeme?
1. prírodné javy
• zlomy v zemskej kôre
• podzemné vodné prúdy
• pohyblivé piesky
• zemetrasenia
• činnosť sopiek
2. zásahy človeka
• stavby na nevhodných miestach
• použitie nesprávnych materiálov
• nevhodné tvary budov (napríklad budova Slovenského rozhlasu - obrátená pyramída)
• zlá manipulácia a rozloženie elektrospotrebičov v domácnosti
Syndróm chorých budov
Geopatogénna zóna pôsobí tiež aj ako negatívny faktor pracovného prostredia. V kanceláriách trávime veľa času a tak by mala byť tiež aj dôležité, aby sme sa tam cítili dobre. „Som rád, že veľké spoločnosti ako Slovnaft, Tatra banka, Národný ústav srdcovo-cievnych chorôb, Národná banka Slovenska, ale aj poľnohospodári či veľké stavebné spoločnosti majú dnes pochopenie pre myšlienku harmonizácie pracovného či vonkajšieho prostredia,“ hovorí psychotronik Sándor. „Majitelia totiž zistili, že tam, kde je dobré prostredie, pohoda, je aj pozitívne myslenie, čo je zvlášť dnes, v časoch veľkého nárastu napätia, stresov dôležité.“ Experimenty robil Ing. Sándor aj v zahraničí.
Viac zaujímavých článkov nájdete v prílohe Nový Čas Zdravie, každý piatok v denníku Nový Čas!