Pri vchode do pošvy sa mi často robia vriedky na koži. Nesedávam na studenom, na kúpalisku sa prezliekam do suchých plaviek, dodržujem hygienu, ale často sa mi vriedok urobí. Je to nepríjemné a boľavé. Čo s tým môžem robiť? Zoja (23)

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

Zdroj: archív

Zoja, príčin môže byť viac, no z opisu je jasné, že sa o seba príkladne staráte. Ak je to iba občas a vriedok je jeden alebo dva, čisto teoreticky môže ísť o zápal folikulu chĺpka. Ten sa po určitom čase stratí aj bez liečby. Môže ísť o reakciu na holenie sa v intímnych miestach, to býva časté. Riešenie je zmena čepieľky holiaceho strojčeka, respektíve neholiť sa a uvidíte, či sa opäť objaví. Ak áno, vhodná by bola konzultácia s kožným lekárom. No môže ísť aj o zníženú imunitu organizmu, skúste ju posilniť. Určite je vhodná konzultácia s gynekológom, ten zistí, aké máte pošvové prostredie. Aj zápal v pošve to môže spôsobovať. Prípadne nasadí liečbu, upraví pošvové prostredie a sama uvidíte, či sa problém vyriešil.

Opýtajte sa odborníka

Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!
@[email protected]
WhatsApp +421915731094