Reklama

Bolestivý jačmeň na oku? Zistite, prečo vzniká a ako ho čo najrýchlejšie vyliečiť!

Očianka

Táto bylina má silné antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Je účinná pri zápaloch očných spojiviek, slzného vačku či mazových žliaz viečok. Očianku môžete použiť na výplach očí alebo vo forme obkladov. Ešte lepší efekt dosiahnete, ak ju skombinujete s harmančekom či nechtíkom lekárskym. Tieto kombinácie dokážu zmierniť aj únavu očí.

Anketa

Skúšali ste už na jačmeň na oku bylinky?

  • Nie, ešte nikdy a ani neskúsim!20%
  • Nie, ale vyskúšam ich...20%
  • Áno, ale nepomohlo mi to.0%
  • Áno a je to skvelé, bylinky pomáhajú.60%

Hlasovanie bolo ukončené

Aloe vera

Aloe vera je ďalšou možnosťou na zmiernenie príznakov jačmeňa. Odrežte kúsok listu, vytlačte z neho šťavu a naneste ju pomocou gázy na opuchnuté miesto. Obklad aplikujte niekoľkokrát denne, až kým zápal neustúpi. Aloe vera je nielen účinným riešením pri liečbe, ale aj prevenciou proti opakovaniu jačmeňa. Obklady môžete pripraviť aj z výluhu čerstvých listov.

Zdroj: Shutterstock

Odrežte kúsok listu, vytlačte z neho šťavu a naneste ju pomocou gázy na opuchnuté miesto.

Harmanček

Pri miernom zápale si môžete pomôcť harmančekom. Táto liečivá bylina pomáha dezinfikovať, zmierňovať zápaly a urýchľovať proces hojenia. Harmanček zalejte horúcou vodou a nechajte pár minút lúhovať. Výluh nechajte trochu vychladnúť – nemal by byť horúci, no musí zostať príjemne teplý. Do nálevu namočte čistú látku a priložte na postihnuté miesto približne na 10 minút. Tento postup zopakujte niekoľkokrát počas dňa.

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    Po 30 rokoch je vzťah s manželom pre mňa toxický: Mám sa snažiť vzťah zachrániť, alebo odísť?

    Skorocel

    Ak je sezóna, môžete využiť čerstvé listy skorocelu lekárskeho. Zalejte ich vriacou vodou a nechajte 10 minút lúhovať. Z pripraveného výluhu môžete robiť obklady – namáčajte doň látku a prikladajte na oko. Obklady môžete opakovať aj každú hodinu, kým nepríjemné príznaky neustúpia.

    Naparovanie bylinkovou parou

    Ďalším spôsobom, ako zmierniť zápal a podporiť hojenie, je inhalácia bylinkovej pary. Môžete použiť harmanček, nechtík alebo tymian, ktoré majú antibakteriálne účinky. V menšom hrnci prevarte vodu, pridajte bylinky a nechajte ich 10 minút lúhovať. Potom sa nakloňte nad hrniec a vdychujte liečivú paru. Táto metóda pomáha uvoľniť opuch a podporuje regeneráciu.

    Strana

    3/3

    Autor článku

    Soňa Andrisíková

    redaktorka týždenníka Nový Čas pre ženy
    Ako študentka som sa vždy tešila na nové vydanie Nového Času pre ženy a jeho pestrý obsah. Dnes mám to šťastie, že ho spolu s mojimi kolegyňami tvorím pre vás aj ja a veľmi ma to baví. Rada prinášam v jednotlivých rubrikách nové informácie, zaujímavé postrehy, i moje vlastné myšlienky. Okrem domácnosti, vzťahov, zdravia, ezoteriky či hlavnej témy, píšem aj skutočné príbehy, ktoré sa stali mojou srdcovkou. Keď som začala spracovávať príbehy, ktoré vytvoril sám život, prišla tá najväčšia radosť z práce v časopise. Rada dostávam do povedomia osudy žien, ktoré nemajú v živote na ružiach ustlané a napriek tomu sa nevzdali. Rovnako obľubujem také, v ktorých sa ženy inšpirujú navzájom. Vďaka nim i ja sama napredujem.
    Reklama