Naše myšlienky nás ovplyvňujú viac, ako si myslíme, a nie všetko vyliečia len lieky a mastičky. Telo je prepojené s mysľou, takže ak ste negatívni a stále sa vŕtate v problémoch, čakajte, že vám to dá organizmus pocítiť. Napríklad aj takto.

Čo môže znamenať tento typ bolesti

Bolesť vychádzajúca z hlavy

Po dni plnom stresu sa zvyčajne ozve hlava. To, čo by ste mali urobiť je niekoľkokrát sa zhlboka nadýchnuť až do brucha a zrelaxovať sa. Pri hudbe, v tichu, pri cvičení, pri čomkoľvek, čo vás upokojí (okrem alkoholu a liekov, samozrejme).

Bolesť vychádzajúca z krku
Bolesť v krčnej chrbtici môže naznačovať, že ste neodpustili sebe, alebo niekomu inému. Ak je vo vás zlosť a zášť, pripomínajte si všetko, čo máte radi na sebe aj na človeku, na ktorého sa práve hneváte.

Bolesť krčnej chrbtice môže znamenať nespracovanú zlosť.
Bolesť krčnej chrbtice môže znamenať nespracovanú zlosť.
Zdroj: Shutterstock

Bolesť v ramenách
Ak vás bolia plecia a ramená, znamená to, že ste si na seba naložili priveľké bremeno a emocionálne to nezvládate. Na všetko ste sami a trápi vás, že nemáte v nikom oporu. To však môže byť len váš subjektívny pocit! Premyslite si, ako najlepšie viete tento problém vyriešiť a nebojte sa požiadať o pomoc.

Bolesť hornej časti chrbta
Táto bolesť môže signalizovať, že vám chýba emocionálna podpora. Cítite primálo lásky a náklonnosti od svojich najbližších. Necítite sa milovaní. Dobrá rada nad zlato: Musíte v prvom rade začať milovať sami seba a uvidíte, že ostatní sa časom pridajú, lebo okamžite pocítia ten rozdiel vo vašom vyžarovaní a správaní.

Bolesť hornej časti chrbta môže signalizovať, že vám chýba emocionálna podpora.
Bolesť hornej časti chrbta môže signalizovať, že vám chýba emocionálna podpora.
Zdroj: Shutterstock

 

Bolesť dolnej časti chrbta
Môže naznačovať, že sa príliš trápite pre materiálne veci a peniaze. Pokúste sa požiadať o zvýšenie platu alebo prísť s nápadom, ako si prilepšiť ešte k príjmu. Prečítajte si články o tom, kde všade sa dá ušetriť a krok za krkom začnite aj vy. Uvidíte, že časom si vytvoríte rezervu, ktorá vás upokojí.

Bolesť v lakťoch
Ak vás trápi práve táto oblasť, znamená to, že vzdorujete zmenám v osobnom živote. Pocit strnulosti v lakťoch vám naznačuje, že aj vy ste príliš strnulí a nedokážete sa prispôsobiť zmenám. Tie sú však často nevyhnutné, život skrátka musí plynúť ako rieka a nie stáť ako jazero.

Ak vás trápi práve táto oblasť, znamená to, že vzdorujete zmenám.
Ak vás trápi práve táto oblasť, znamená to, že vzdorujete zmenám.
Zdroj: Shutterstock

Bolesť v rukách
Ak vás bolia ruky či dlane, žijete príliš sami pre seba a nepomáhate iným. Zišli by sa vám nové známosti a priatelia, ktorí by vás duševne obohatili. Nevyhýbajte sa sociálnym kontaktom.

Bolesť v bokoch
V živote sa neviete pohybovať s ľahkosťou a brzdí vás strach z neúspechu a zlyhania. Preto cítite bolesť aj pri pohybe nôh a bokov. Nesmiete sa vopred báť, ako to či ono dopadne. Treba skúšať, a ak to nevyjde podľa vašich predstáv, bude z toho aspoň cenná životná lekcia.

Bolesť v kolenách
Keď vás bolia často kolená, znamená to, že nie ste práve najskromnejší človek a myslíte si o sebe priveľa. Sebaláska je síce fajn, ale všetkého veľa škodí. Možno sú okolo vás ľudia, ktorým ste dali pocítiť, že sú menejcenní, alebo vás nie sú hodní. Napravte to a skúste do svojho života vpustiť viac pokory.

Keď vás bolia často kolená, znamená to, že nie ste práve najskromnejší človek.
Keď vás bolia často kolená, znamená to, že nie ste práve najskromnejší človek.
Zdroj: Shutterstock‎