Odvážni dobrovoľníci získajú druhú šancu na život a diváci budú ich výsledkami naozaj ohromení! Pod vedením profesionálneho trénera, nutričného terapeuta a ďalších odborníkov na zdravý životný štýl si dali za cieľ bezpečne schudnúť výraznú časť svojej telesnej hmotnosti počas jedného roka. „Každý z dvanástich ľudí je samostatná kapitola, samostatné klbko problémov či radostí. Výber je aj túto sériu pestrý a moji ,účastníci zájazdu‘ sú takí zaujímaví a dynamickí, že ma dokázali neustále prekvapovať. Zaiste prekvapia aj divákov Markízy,“ prezradil tréner Maroš Molnár.

Zdroj: TV MARKÍZA

Celoročný boj s obezitou
V tomto programe tvorcovia sledujú ľudí zvádzajúcich boj s obezitou po celý rok. Chudnutie je rozdelené do štyroch trojmesačných fáz. Na začiatku prebehne týždeň podrobných laboratórnych rozborov a testovanie fyzickej spôsobilosti. Dôjde aj na nevyhnutné poučenie o správnej výžive. Maroš Molnár osobne vedie každého z účastníkov, navštevuje ich aj doma a zaistí, aby mali primeranú výživu a cvičili. Dáva im lekcie, ako bezpečne chudnúť a lepšie žiť.

Zdroj: TV MARKÍZA

Spolu vážia takmer dve tony!
Na začiatku každej ďalšej fázy účastníkom stanoví váhový cieľ. Ak ho splnia, čaká ich odmena. Ku koncu podstúpia chirurgické odstránenie prebytočnej kože, ktorá už nemusí pokrývať ich obrovské telá. V úplnom cieli divákom odhalia, aká osoba sa po celý čas skrývala v ich vnútri a túžila sa dostať von. Tucet účastníkov štvrtej série Extrémnych premien váži dokopy až neuveriteľných  1 915 kilogramov. Prostredníctvom ich silných príbehov sa diváci budú môcť oboznámiť s tým, že obezita nie je len choroba tela, ktorá má za následok množstvo závažných zdravotných problémov. Veľmi často totiž negatívne ovplyvňuje aj medziľudské vzťahy, komplikuje hľadanie lásky, podkopáva sebavedomie.

Zdroj: TV MARKÍZA

Čo vás čaká v štvrtej sérii?
Po rekordnej premene Jána Hodoňa z prvej série uvidíme tento rok druhú najúspešnejšiu premenu v histórii Extrémnych premien. Budeme svedkami boja s nadváhou, ktorý sa neskončí úspešne, ako napríklad u Tomáša Šotníka v druhej sérii. Účinkujúci sa aj tentoraz postavia pred rôzne výzvy, kedy budú musieť prekonávať sami seba.  A v neposlednom rade, táto séria prinesie aj skutočný príbeh lásky medzi dvoma účastníkmi. „Každoročne sa snažíme vylepšiť Extrémne premeny tak, aby priniesli niečo nové, a myslím si, že sa to podarilo aj tentoraz. Je sa na čo tešiť,“ prezradil Maroš Molnár. Koľkým z nich sa podarí zbaviť neželanej telesnej aj psychickej záťaže?

Kde sa vzali Extrémne premeny?
Extrémne premeny Slovensko sú lokálnou adaptáciou úspešnéhoamerického formátu Extreme Weight Loss, ktorý celosvetovo preslávilaj jeho hlavnú tvár – kondičného trénera Chrisa Powella.