Rada by som sa informovala u pána doktora, či možno dojčiť aj po plastike prsníkov. Chcela by som si dať urobiť silikóny, ale ešte nemám deti a premýšľam, či to v budúcnosti nebude problém. Ako to je? Je to pre dieťa nejakým spôsobom škodlivé? Laura (26)

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

Zdroj: archív

Laura, je dobré, že premýšľate do budúcna a myslíte na dieťatko, na jeho zdravie. Prsný implantát sa vkladá, laicky povedané, pod mliečnu žľazu. Tá po pôrode normálne funguje a tvorí mlieko. To je určitá technika a implantát sa nedostáva do mlieka. Teda so silikónovým implantátom sa dá dojčiť. Ale ak si dáte upraviť terajšie prsia, nikto nevie, aký tvar budú mať po pôrode. Aj koža prsníkov, či chcete, alebo nie, sa mení. Takže po skončení dojčenia nemusíte byť úplne spokojná pred zrkadlom. Ak sa predsa len rozhodnete, tak minimálne jeden rok pred otehotnením, to je teda dosť podstatné. A nebolo by veľmi fér k dieťatku, že pre pekné upravené prsia nebudete dojčiť.

Opýtajte sa odborníka

Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!
@[email protected]
WhatsApp +421915731094
@NCprezeny
@novycasprezeny