Iránski vedci sa venovali vplyvu rasce na chudnutie a ich výskum priniesol zaujímavé výsledky. Experimentu sa zúčastnilo 88 žien s nadváhou. Rozdelili ich do 2 skupín, obe konzumovali jedlá s maximálnou hranicou 500 kalórií denne. Rozdiel v skupinách bol ten, že jedna skupina dostala každý deň jogurt (140 g) s 3 g rasce, kým ostatné ženy jedli len obyčajný jogurt. Ako to dopadlo?

Rasca pomáha pri chudnutí

Prvá skupina dosiahla prekvapivé výsledky. Po 30 dňoch sa tieto ženy zbavili 14,64 % tuku ako tie z druhej skupiny, ktoré dosiahli výsledok 4,91 %. Najsilnejšou zbraňou proti tukovým vankúšikom je zrýchlenie metabolizmu. A rasca je potravina, ktorá toto dokáže. Ako?

Rasca dokáže s kilami navyše zázraky.
Zdroj: Shutterstock

Tukožrútske účinky

Drvená rasca by mala byť súčasťou každej diéty. Je plná prospešných minerálnych látok, pomáha pri spaľovaní tuku a odstraňuje nadúvanie a plynatosť. Okrem toho znižuje aj pocit hladu a vďaka nemu sa tak vyhnete zbytočnému prejedaniu a priberaniu ďalších kíl. Tiež zrýchľuje metabolizmus a odstraňuje tukové zásoby v tele. Ako rascu používať? Janka sa rozhodla použiť ju takto. >>>

Rascový čaj 

Rascu môžete zmiešať s horúcou vodou a priamo vypiť. Eva si svoj tukožrútsky nápoj dopriala hneď ráno v podobe čaju a čoskoro sa tešila zo skvelých výsledkov.

Ako na to?

1 polievkovú lyžicu rasce zalejte vriacou vodou, nechajte 10 minút odstáť a vypite na lačný žalúdok. Ak použijete vlažnú vodu, môžete nápoj vypiť ihneď (s použitím rovnakého množstva rasce). Vydržte 30 dní a uvidíte, čo sa s vašimi kilami navyše začne diať.

Rasca dokáže s kilami navyše zázraky.
Zdroj: Shutterstock