Ľudia, ktorí často trpia migrénami a bolesťami hlavy, veľmi dobre vedia, ako veľmi vás táto komplikácia dokáže poznačiť. Rozhodne to nie je nič príjemné, a tak čoraz viac postihnutých hľadá nové a nové spôsoby, ako si účinne uľaviť od bolesti. Lieky sú, bohužiaľ, často len dočasnými prostriedkami a neriešia priamu príčinu. Čo by vám teda mohlo skutočne pomôcť?

Trápia aj vás časté bolesti hlavy?
Trápia aj vás časté bolesti hlavy?
Zdroj: Shutterstock

Viacerí odborníci sa zhodujú v tom, že malé zmeny v jedálničku by mali byť tou správnou voľbou. Zatiaľ, čo existujú potraviny, ktoré vedia migrénu vyvolať, našťastie máme aj také, ktoré vám pomôžu jej predchádzať. Ak budete tieto jedlá konzumovať pravidelne každý deň, bolesti hlavy by sa vám mali účinne vyhýbať.

Sladké zemiaky

Tento druh zemiakov sa v poslednom období teší čoraz väčšej popularite nielen vďaka ich chuti, ale aj úžasným benefitom pre zdravie. Obsahujú vitamíny C a B1, draslík, dokážu upokojiť váš organizmus a redukovať bolesti.

Melón a mrkva

Melón je hotová bomba pre zdravie.
Melón je hotová bomba pre zdravie.
Zdroj: Shutterstock‎

Určite dobre viete, že ľudia trpiaci bolesťami hlavy by mali piť denne dostatok vody. Preto aj konzumácia ovocia a zeleniny, ktorá je bohatá na vodu, môže mať na vaše telo skvelé účinky. Melón, mrkva či uhorka vám pomôžu predchádzať dehydratácii, a tým aj automaticky bojujú proti vzniku nečakaných migrén.

Jogurt

Nedávne štúdie dokázali, že jogurt obsahuje množstvo vitamínu B a najmä jeho súčasť riboflavín je veľmi efektívny v boji proti migréne. 

Citrónová šťava

Citrónová šťava vám môže pomôcť v boji proti bolesti hlavy.
Citrónová šťava vám môže pomôcť v boji proti bolesti hlavy.
Zdroj: Shutterstock

Vysoký obsah vitamínu C robí z citrónov hotovú tajnú zbraň v boji proti bolestiam hlavy. Keď vás zasiahne náhla bolesť, zmiešajte trocha citrónovej šťavy s vodou, pridajte 2 čajové lyžičky soli a nápoj vypite. Táto zmes pomáha redukovať zápal v tele a budete sa cítiť v krátkom čase omnoho lepšie. 

Avokádo

Avokádo milujeme všetci a keď sa teraz dozviete, že dokáže bojovať proti migrénam, budete ho zbožňovať ešte viac. Je bohaté na antioxidanty a jeho pravidelná konzumácia vám pomôže držať migrény čo najďalej od vášho tela. 

Figy

Ľúbite toto sladké ovocie? Určite mu dajte šancu.
Ľúbite toto sladké ovocie? Určite mu dajte šancu.
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Toto sladučké chutné ovocie je úžasnou zbraňou plnou vitamínov. Takisto obsahujú množstvo draslíka, ktorý je kľúčový v boji s migrénami. 

Losos

Omega-3 mastné kyseliny a vitamín B-2 - presne na tieto látky je losos skutočne bohatý. Tie zabraňujú v zhlukovaní krvných doštičiek, čo býva častou príčinou vzniku migrén či zápalov. Skúste si túto rybu dopriať aspoň z času na čas, nielen že skvele chutí, ale má aj účasné benefity pre vaše telo.