Je prerušovaná súlož účinná? Gynekológ upozorňuje: Nie je to antikoncepcia, skúste radšej...
31. 10. 2022, 6:00 (aktualizované: 31. 5. 2024, 7:11)

Zdroj: shutterstock
Gynekológ radí...
Niekoľko rokov mám stáleho partnera, ale pri pohlavnom styku neznesie kondóm. No nechcem otehotnieť, tak „končíme skôr“, teda prerušujeme pohlavný styk. Niekde som čítala, že môžem otehotnieť aj z takzvanej kvapôčky lásky. Je to pravda? Milena

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ
Áno, Milenka, prerušovaná súlož nie je antikoncepcia, takže úspešnosť je veľmi diskutabilná. Vám to vychádza, ale čo ak raz?! Je to vhodný spôsob, keď sa dvaja zhodnú, že ak otehotnejú, tak sa nič nedeje. Ale vždy pri milovaní tŕpnuť, čo ak? A ešte ako píšete: „končíme skôr“… To nemusí byť vždy okej, všakže? Kvapka lásky naozaj existuje. Riešením je, že partner by sa mal ísť vymočiť po ejakulácii, moč dokáže zničiť spermie. Nuž, existujú aj iné antikoncepčné metódy ako kondóm, netrápte sa, ste sčítaná, takže partnerovi treba navrhnúť iný spôsob, ktorý bude vyhovovať obom. Držím palce pri vysvetľovaní.
Opýtajte sa odborníka
Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!
@novycasprezeny@novycasprezeny.sk
WhatsApp +421915731094