Takýchto príležitostí je však pomerne málo. Aspoň na verejnosti pôsobí bývalá speváčka dievčenskej skupiny Spice Girls, súčasná módna návrhárka a štvornásobná matka chladným a odmeraným dojmom. Sama si však uvedomuje, že môže na druhých ľudí pôsobiť nesympaticky. „Všetci si myslia, že som hrozná krava. Chápem to, pretože si myslím to isté, keď sa vidím na fotografiách.“

Meniť to však neplánuje, ako v minulosti povedala, úsmev jej zobral tvrdý modelingový svet. „Naozaj som sa kedysi na fotkách veľa smiala. Myslím si, že som s tým prestala, keď som sa začala venovať móde. To móda ma pripravila o úsmev. Túto osobu som vlastne vytvorila. Nehovorím, že to nie som ja, ale nemyslím si, že som to celá ja. Je to brnenie, ktoré som si vytvorila na obranu.“

Korunku už predáva

No aj bez toho, aby sa usmievala od ucha k uchu, sa tejto večne zamračenej Britke, ktorá sa pred štyridsiatimi rokmi narodila do rodiny elektrotechnického inžiniera a kaderníčky, darí na seba pútať pozornosť. Hoci v detstve to nemala jednoduché – v jednom z rozhovorov priznala, že ju rovesníci šikanovali a hádzali po nej kamene. Kto by to bol povedal o kráske, ktorá si neskôr získala srdce jedného z najšarmantnejších futbalistov planéty? V čase, keď sa s Davidom Beckhamom zoznámili, bol ešte len na začiatku svojej úspešnej kariéry, ona však už známa bola.

S Davidom sa zoznámila v roku 1997. „Bola to
S Davidom sa zoznámila v roku 1997. „Bola to
Zdroj: Profimedia.sk

Noviny sa o ňu začali zaujímať, keď mala 22 rokov a keď spolu so speváčkami Geri Halliwell, Emmou Bunton, Melaniou Chisholm a Mel Brown dobyli hudobný éter vďaka singlu Wannabe. Predalo sa z neho neuveriteľných 53 miliónov nosičov! Victoria, vtedy ešte Adamsová, mala za sebou štúdium na divadelnej škole a pár skúseností v modelingu. Vyskúšala si tiež účinkovanie v rozličných kapelách, no žiadna z nich sa netešila takej sláve, akej sa dostalo Spice Girls.

Skupina bola zostavená tak, aby sa s ňou dokázalo stotožniť čo najviac dievčat, a práve Victoria sa stala symbolom tajomnosti a elegancie, za čo si vyslúžila prezývku Posh Spice. Posh rovná sa luxus. Toto tajomné Victoriino fluidum športovca okúzlilo. „Bola to láska na prvý pohľad,“ zaspomínala si neskôr Victoria, ktorá sa s budúcim manželom prvýkrát stretla v roku 1997 počas zápasu Manchestru United a napriek tomu, že ju futbal nikdy nezaujímal, na jedného člena mužstva nedokázala zabudnúť a na letenku mu napísala svoje telefónne číslo. „Neskôr mi povedal, že keď potom prišiel domov, opísal si to číslo na veľa iných vecí, keby tú letenku náhodou stratil.“

V speváčkach zo Spice Girls videli
V speváčkach zo Spice Girls videli
Zdroj: Profimedia.sk

Bez toho, aby to bulvár vedel, sa pár stretával celé mesiace. „Išli sme sa previezť jeho autom a potom sme vždy len sedeli na parkovisku a celé hodiny sme sa rozprávali. Nemali sme potrebu ísť na drink alebo najesť sa. Len sme chceli byť spolu a spoznávať sa.“

Boli však takí zamilovaní, že sa chceli okamžite vziať. Svadba sa napokon konala až o dva roky, v tom čase už bola speváčka tehotná. Victoria mala na sebe hodvábne šaty so šesťmetrovou vlečkou a vo vlasoch korunu posiatu diamantmi – tú dnes ponúka na predaj za 30-tisíc eur. Na svadobnej hostine na zámku neďaleko Dublinu sa zúčastnilo vyše 250 hostí, ktorým bolo dovolené obliecť sa len do čiernej alebo bielej. Celkové náklady na svadbu sa vyšplhali asi na 500-tisíc eur.

Korunku mala na hlave Victoria vo svadobný deň
Korunku mala na hlave Victoria vo svadobný deň
Zdroj: Archív

Už nikdy viac

Speváčkino tehotenstvo bolo dôvodom na to, aby si Spice Girls dali pauzu. Po narodení Victoriinho syna Brooklyna skupina síce vydala ešte jeden album, no viac-menej sa každá spajska vydala na sólovú dráhu. Nevylúčili však možnosť, že sa v budúcnosti dajú opäť dokopy – stalo sa to v roku 2007, keď absolvovali spoločné turné. Prvý koncert z neho, ktorý sa konal v Londýne, sa vypredal za neuveriteľných 38 sekúnd a z pôvodných 11 koncertov sa napokon turné rozrástlo na 47.

Nasledovala opäť dlhšia pauza, aby začiatkom tohto roka znova ohlásili návrat. Tentoraz bez Victorie – tá dala za speváckou kariérou definitívne bodku. Rozchádzajú sa však v dobrom. „Pôsobenie v Spice Girls bolo pre mňa odrazovým mostíkom, s dievčatami sme zažili veľa zábavy, rada na to spomínam.“

Bývalá speváčka už niekoľko rokov udáva módne
Bývalá speváčka už niekoľko rokov udáva módne
Zdroj: Profimedia.sk

Zaujímavé pritom je, že hoci o fanúšikov nemala skupina nikdy núdzu, Victoria sa v istých momentoch cítila neobľúbená. Práve pre chlad, ktorý z nej vyžaroval. „Keď som stála na pódiu so Spice Girls, myslela som si, že tam ľudia prišli, aby videli ostatné štyri dievčatá, nie mňa,“ povedala bývalá speváčka, ktorej život momentálne napĺňa iná vášeň – vrhla sa na módne návrhárstvo. Skúšala síce i dráhu televíznej moderátorky, pustila sa do písania kníh, ale nič z toho jej nevynieslo toľko peňazí ako práve navrhovanie oblečenia. Čierne koktailové šaty z jej dielne stoja napríklad približne 1 400 eur, okuliare predáva za 500 eur, kabelky za 800 eur. Záujem o tvorbu Victorie Beckhamovej je aj medzi celebritami, nakupovať k nej chodia hviezdy ako Gisele Bündchen, Kate Winslet či Demi Moore.

Nechcená reklama

Svoju poslednú kolekciu Victoria predstavila vo februári, išlo o modely pre nadchádzajúcu jeseň a zimu. Na ich adresu povedala, že v sebe spájajú sofistikovaného a moderného ducha, a je evidentné, že pri tvorbe kládla dôraz na predĺženú siluetu. „Nikto nepovie nie, keď môže mať krásne dlhé nohy,“ zdôvodňovala.

Domenico Dolce a Stefano Gabbana sú síce
Domenico Dolce a Stefano Gabbana sú síce
Zdroj: Profimedia.sk

Kým jedni jej kolekciu vychvaľujú do nebies a predpovedajú kráľovské zárobky, iní sa svojimi vyjadreniami držia viac pri zemi. Domenico Dolce a Stefano Gabbana, návrhári slávnej značky D&G, o nej napríklad povedali: „Victoria je naša dobrá kamarátka. Má skvelú prácu, ale... Podľa nás nie je až taká dobrá návrhárka. Veľkými návrhármi sú John Galliano, Alexander McQueen, bohužiaľ, nie ona.“

Tieto slová však v konečnom dôsledku môžu predaj jej značky len podporiť, fanúšičky Victorie Beckham totiž nedajú na jej tvorbu dopustiť. Jej štýl obliekania už roky kopírujú mnohé ženy na svete a tak je evidentné, že vo svete módy jasne udáva trendy.

Dcérka Victorie Beckham patrí medzi
Dcérka Victorie Beckham patrí medzi
Zdroj: Profimedia.sk

Súčasťou módneho biznisu sú parfumy, a tak ani tu nezostala bokom. Nielen ona, ale aj jej manžel majú vlastnú značku. Pre Victoriu sú navyše typické slnečné okuliare, bez ktorých sa nepohne ani na krok. „Som posadnutá slnečnými okuliarmi, zbieram všetky druhy. S nimi môže každý outfit vyzerať oveľa zaujímavejšie.“ Rovnakú vášeň cíti k vysokým podpätkom.

Sama vraj dáva ročne na oblečenie viac ako stotisíc eur! Victoria je totiž dôkazom, ako môže vyzerať žena na prahu štyridsiatky, keď sa o seba stará. Napríklad okrem toho, že míňa nekresťanské peniaze na oblečenie, predtým než sa pustí do kolotoča povinností súvisiacich s jej rodinou či prácou, si každé ráno zabehne 6,5 kilometra. Vďaka tomu je neuveriteľne štíhla, údajne sa jej váha pohybuje okolo 50 kilogramov. Svoje telo sa snažila v minulosti zlepšovať aj plastikami, v roku 1999 si napríklad dala vložiť prsné implantáty, po desiatich rokoch jej ich však napokon vybrali.

Najštýlovejšie dieťa

Čo sa týka práce, Victoria označuje samu seba za prísneho človeka. „Som perfekcionistka. Mám rada, keď je všetko akurát. Ako spolupracovníčka som pravdepodobne veľmi otravný človek. Práca je pre mňa nesmierne dôležitá, pretože som túto značku vybudovala z ničoho,“ vysvetľuje Beckhamová, ktorá si okrem návrhárskej činnosti musí nájsť čas aj na starostlivosť o rodinu. Tvrdí, že bez pomoci opatrovateľky by to nešlo.

Synovia, rovnako ako otec, hrajú futbal.
Synovia, rovnako ako otec, hrajú futbal.
Zdroj: Profimedia.sk

Victoria je matkou štyroch detí – synov Brooklyna (15), Romea (11), Cruza (9) a dvojročnej dcérky Harper, ktorá už teraz patrí medzi najštýlovejšie oblečené deti celebrít. Jej matka sa však vraj údajne pred ňou nelíči, aby ju dcérka nezačala hneď napodobňovať. Aj smer, ktorým sa uberajú jej synovia, je viac-menej jasný. „Hrajú futbal v škole i doma, dokonca aj v dome, čo Victoria nerada vidí,“ prezradil ich otec David Beckham, ktorý vlani ukončil aktívnu športovú kariéru v drese Los Angeles Galaxy. Odchod z Ameriky neniesla Victoria ľahko. Život tam sa jej páčil. „Tých šesť rokov tam bolo najšťastnejších v mojom živote. Oveľa lepšie tam prijímajú, keď chce mať žena kariéru ako muž, a to sa mi páči,“ vyhlásila.

Za vodou

Rodina sa však za veľkú mláku zrejme čoskoro vráti. Po tom, čo kapitán bývalej anglickej reprezentácie dostal povolenie na založenie vlastného klubu, ktorý rozšíri zámorskú ligu, sa rodinka Beckhamovcov bude sťahovať späť. Na Miami si zadovážila nové bývanie, a nie hocijaké. Kúpili si totiž vilu, ktorá patrila návrhárovi Giannimu Versacemu. Aké symbolické!

Versaceho vila v Miami bola na predaj dva roky.
Versaceho vila v Miami bola na predaj dva roky.
Zdroj: Profimedia.sk

Za vilu zaplatili údajne 43 miliónov eur. Nové bývanie si však zaobstarali aj v Londýne. Páru, ktorý spolu žije od roku 1997 a ktorý vážnejšie neohrozili ani Davidove príležitostné ľúbostné aféry, sa evidentne darí – bývalý futbalista je tvárou viacerých značiek, okrem toho majú tri firmy, ktorých obrat je závratný. Podľa britského denníka Mirror zarábajú manželia denne 120-tisíc eur. No povedzte, nie je už len toto dôvod na úsmev?