Naozaj je veľmi dôležité zistiť, akú dennú dávku kolagénu vybraný produkt obsahuje, a či vám teda jeho užívanie prinesie reálne výsledky alebo na ne budete čakať márne. Koľko miligramov kolagénu je pre ľudské telo naozaj vhodné? Dozviete sa v našom dnešnom článku.

Ako kolagén funguje?
Kolagén sa v našom tele nachádza prirodzene. Je súčasťou našich tkanív a dá sa povedať, že nás celých drží pohromade. Bohužiaľ, čím sme starší, tým menej kolagénu naše telo produkuje. Začnú sa objavovať prvé vrásky, vlasy a nechty slabnú, ba dokonca aj naše kĺby a svaly nezvládnu to, čo kedysi. Preto je úplne logické, že ak sa chceme udržať v čo najlepšom stave aj po ďalšie roky, mali by sme si kolagén doplniť sami.

Zabudnite na krémiky s obsahom kolagénu! Najideálnejšie je siahnuť po hydrolyzovanom morskom kolagéne v prášku, ktorý naše telo dokáže skvele spracovať cez tráviaci trakt a doplniť ho na miesta, kde je to naozaj potrebné. Nie je však kolagén ako kolagén. Len to správne množstvo dennej dávky dokáže s vaším telom spraviť zázraky.

deálna dávka? 6 000 miligramov!
Kolagénové doplnky sa líšia množstvom aktívneho kolagénu v jednotlivých dávkach. Niekde je ho 3 000 miligramov, inde zase 8 000...kto sa v tom má vyznať? Naše odporúčanie je jednoznačné. ZEEN COLLAGEN obsahuje 6 000 miligramov kolagénu v dennej dávke, a práve tá vám dokáže priniesť prvé viditeľné výsledky už za 3 krátke mesiace.

Aby ste však nepovedali, že sme si toto množstvo „vycucali z prsta”, prinášame vám aj jednoduchý dôvod prečo. V prípade, že by ste užívali doplnok s nižšou dávkou kolagénu, pokojne sa môže stať, že vaše telo bude stále pociťovať deficit a žiadané výsledky sa nedostavia ani po polroku.

A čo ak si vyberiete doplnok s vyšším obsahom kolagénu, než je 6 000 miligramov? Vaše telo si zoberie len to, čo potrebuje a zvyšok vylúči. „Kolagénovanie” je beh na dlhú trať a užívaním zbytočne veľkého množstva proces neurýchlite. Jednoducho len spláchnete svoje peniažky do záchoda. Doslova.

Ilustračné foto.
Ilustračné foto.
Zdroj: Zeen Collagen

Vitamín C a zinok vyťažia z kolagénu maximum
Ak chcete vášmu telu naozaj pomôcť doplniť kolagén čo najviac, určite si vyberte taký morský kolagén, ktorý obsahuje aj pridané látky, a to najmä vitamín C, zinok či kyselinu hyalurónovú. Vitamín C a zinok pomáhajú prirodzenej tvorbe kolagénu, takže okrem vašej dennej dávky rozmiešanej v pohári vody pomôžete tiež telu vyrobiť si aj svoj vlastný. Kyselina hyalurónová je zase čerešničkou na torte pre všetkých, ktorí túžia po krásnej pleti.

Nestraťte sa v zbytočných miligramoch a radšej vsaďte na istotu. Na ZEEN COLLAGEN e-shope nájdete prémiový morský kolagén, ktorý telu dá presne to, čo potrebuje pre dokonalé zdravie a krásu. A práve teraz na Zeen prebieha vianočná akcia, ak si zakúpite Zeen Collagen alebo Zeen Collagen Pure, máte k nemu zdarma 2x vitamín C Zeen by Roal 500 mg ako darček. Neváhajte využiť túto príležitosť, akcia platí do vypredania zásob. Nemáte čo stratiť!