Preskočiť na hlavný obsah
Reklama

Letné kúpanie môže spôsobiť vážne problémy: Týmto chybám sa vyhnite, radí odborník!

Letné kúpanie nie je také nevinné, ako sa zdá: Tieto rady by mala poznať každá žena!

Zdroj: shutterstock

Reklama
Soňa Andrisíková

Soňa Andrisíková

redaktorka týždenníka Nový Čas pre ženy

Kúpanie v bazéne či jazere môže vyzerať nevinne, no vaše zdravie pritom riskuje viac, než si myslíte...

Bazénové infekcie

Pekný deň, rada by som sa opýtala na kúpanie v bazéne. Je to pre ženu z hľadiska hygieny v poriadku? Mám strach, keď vidím aké preplnené je kúpalisko, že si odtiaľ prinesiem niečo "nechcené". Stanka 21

Zdieľať

Video Player is loading.
Stream Type LIVE
Advertisement
Current Time 0:00
Duration 0:00
Remaining Time 0:00
Loaded: 0%
    • Chapters
    • descriptions off, selected
    • subtitles off, selected
    TÝCHTO 11 maličkostí vás zbaví vaginálnych zápalov. Robíte 6 správne?

    Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

    Newsletter Nového Času pre ženy

    Chcete mať prehľad o všetkom, čo vás baví?


    Prihláste sa do nášho newslettra a už vám neunikne ani jedna klebeta o vašich obľúbených prominentoch, seriáloch či mužoch! Móda, sex, zdravie aj inšpiratívne príbehy – to všetko priamo do vašej schránky. Odoberajte tu!

    Veruže, letné kúpanie – hlavne preplnené bazény – prinášajú určité riziko infekcie, a to nielen gynekologickej, ale aj urologickej či očnej. Je treba rozlišovať kúpanie v termálnej vode – nie je chlorovaná, bežný bazén – tu je voda chlorovaná, a prírodné plochy. Bežné bazény i termálne bazény sú pravidelne kontrolované odborníkmi verejného zdravotníctva. Prírodné plochy určené na kúpanie sú tiež kontrolované v zmysle, či sú vhodné na kúpanie. Čo je určite najmenej rizikové, tak je kúpanie v morskej vode – okrem iného je slaná a to znižuje riziko infekcie.

    Je jasné, že sa v lete nedá vyhnúť kúpanie v spoločnosti mnohých ľudí. Rady sú rôzne, ale to najdôležitejšie je, že keď je menštruácia, nekúpať sa – na osvieženie použiť sprchu. Ďalej skúsiť používať pred kúpaním, ale aj po kúpaní prebiotiká i probiotiká – vaginálne. Pedantne sa po kúpaní osprchovať.

    pomôcť vazelínové tampóny (plavecké). Meniť mokré plavky za suché! Riziko je i veľmi chladná voda. Záverom: poctivá hygiena po kúpaní, poctivá výmena mokrých plaviek za suché a spomínané pre- a probiotiká do pošvy.

    Počuli ste náš podcast?

    Vyberáme pre vás niečo PLUS

    Autor článku

    Soňa Andrisíková

    redaktorka týždenníka Nový Čas pre ženy

    Ako študentka som sa vždy tešila na nové vydanie Nového Času pre ženy a jeho pestrý obsah. Dnes mám to šťastie, že ho spolu s mojimi kolegyňami tvorím pre vás aj ja a veľmi ma to baví. Rada prinášam v jednotlivých rubrikách nové informácie, zaujímavé postrehy, i moje vlastné myšlienky. Okrem domácnosti, vzťahov, zdravia, ezoteriky či hlavnej témy, píšem aj skutočné príbehy, ktoré sa stali mojou srdcovkou. Keď som začala spracovávať príbehy, ktoré vytvoril sám život, prišla tá najväčšia radosť z práce v časopise. Rada dostávam do povedomia osudy žien, ktoré nemajú v živote na ružiach ustlané a napriek tomu sa nevzdali. Rovnako obľubujem také, v ktorých sa ženy inšpirujú navzájom. Vďaka nim i ja sama napredujem.