Zuzana Černá (49) z Ivanky pri Dunaji
Váha predtým: 107 kg
Váha teraz: 71 kg

Zuzka vraví, že pred narodením prvej dcéry vážila 55 kíl. Po druhej dcére sa jej váha vyšplhala na viac ako 70 kíl. „Počas nočného sedenia pri práci za počítačom som vždy mala ,malé‘ občerstvenie. To spôsobilo, že som si za tie roky a popri neúspešných chudnutiach ,našetrila‘ úctyhodných 107 kíl,“ priznáva a dodáva, že veľmi sa chcela znova priblížiť k pôvodnej váhe a pozrieť sa na seba s úsmevom do zrkadla.

Zdroj: archív Zuzany Černej

Začal s tým manžel
Manžel Zuzku objednal k dietologičke Radke Kabanovej. S jej pomocou začala chudnúť. „Nedietovala som, ale začala som jesť. Tým myslím správne jesť. Tradičnú slovenskú kuchyňu sme vymenili za pestrú a zdravú stravu. Minimalizovali sme tuky, nadbytok múky a neustále objavujeme nové suroviny či kombinácie,“ vraví s nadšením.

Zdroj: archív Zuzany Černej

Zlepšil sa jej zdravotný stav
Dvojnásobná mama objasňuje, že mala dlhé roky problémy s prieduškami. „Pokusy cvičiť boli neraz zmarené práve pre problém s dychom. Som rada, že sa môžem z plných pľúc nadýchnuť, dlhoročný problém s prieduškami ma teraz našťastie obchádza. Prestalo napríklad aj potenie.“ Zuzka je presvedčená, že najťažšie je začať. „Prestať s tým, že začnem po oslave, v novom roku, po víkende… Treba začať a napredovať, nepoľaviť.“

Zdroj: archív Zuzany Černej

Strava chutí všetkým
V tom, kto ju najviac podporoval a stále podporuje, má jasno. Je to jej manžel a dcéry Lucia a Lívia. „Som veľmi rada, že nemusím variť zvlášť pre seba. Táto pestrá strava chutí celej rodine, takže veľakrát uvarím len jedno jedlo. Ale rada im urobím radosť aj lievancami, vaflami či ich obľúbenými cestovinami.

Fotky Zuzky nájdete v našej galérii