Mačky svojím pradením upokojujú, preto sa často používajú napríklad v terapii u handicapovaných detí či pacientov po mozgových príhodách. Ale mačky dokážu diagnostikovať aj vážnu chorobu!

Sledujte, kam si mačka najčastejšie sadá na vaše telo. Podľa odborníkov na bioenergetiku totiž mačka vie vycítiť, s čím má jej majiteľ zdravotný problém.

Mačka na hlave

Ak si mačka často líha na hlavu majiteľa, znamená to, že má buď problémy so zvýšeným tlakom, alebo trpí bolesťami hlavy.

Mačka na ľavom ramene

Najradšej sa vám mačka uvelebí na ľavom ramene, alebo ak ležíte na bruchu, na ľavej lopatke? Dajte si pozor na problémy so srdcom.

Mačka na chrbte

Akonáhle sa otočíte na brucho, už máte mačku uvelebení na chrbte v oblasti bedier? Je možné, že váš maznáčik cíti, že máte problémy s obličkami.

Mačka na nohách

Ak si vaša mačička líha dôsledne na vaše nohy, je pravdepodobné, že máte nižší tlak alebo trpíte častými prechladnutiami.

Mačka na bruchu

Mačky zvyčajne reagujú na menštruačné bolesti svojich majiteliek a pritisnú sa na boľavé bruško so svojím hrejivým kožúškom. Ak si vám však mačka pravidelne líha na spodnú časť brucha, môžete mať problémy s močovým ústrojenstvom či reprodukčnými orgánmi.

Mačka na hrudi

Ak si vaša mačka nedá vyhovoriť, že najpohodlnejšie sa leží na vašej hrudi, možno sa o vás pokúša prechladnutie či zápal dolných dýchacích ciest.