V roku 2016 mala Joan MacDonald z Kanady 70 rokov a vážila skoro 90 kilogramov. Brala lieky na vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol a reflux kyseliny. Trpela aj bolestivou artritídou a málokedy bola aktívna. Ako sama vraví aj pár schodov ju vedelo zadýchať.

Dcéra ju inšpirovala

Jej dcéra vlastnila fitnesscentrum a dala mame ultimátum, že ešte je čas, aby niečo pre seba urobila. A ona si uvedomila, že teraz alebo nikdy. Dcéra jej nastavila stravu a cvičenie a Joan sa do toho pustila. Za prvý mesiac schudla skoro 5 kilogramov a nebolo to vôbec ľahké. Ale ani nemožné.

Zbavila sa liekov

Po roku sa Joan zbavila liekov na vysoký krvný tlak, neskôr aj ostatných a za 5 rokov schudla 30 kíl! Nie je na tom nič zázračné, vraví triezvo. Ide len o prácu a prácu na sebe. Ale zase môžete ju urobiť tak, že vás bude baviť. "Nakoniec budete silnejšia a zdravšia, a to je všetko, na čom skutočne záleží." Joan vie, že nemá každý k dispozícii posilňovňu ani trénera, preto sa rozhodla radiť sama.

1 700 000 sledovateľov na Instagrame

Joan teraz cvičí päť dní v týždni a stala sa senzáciou Instagramu s viac ako 1,7 miliónmi sledovateľov na účte trainwithjoan a to pre všetky vekové kategórie. Bol to zase dcérin nápad, aby mama začala používať sociálne siete a podelila sa o svoj úspech. Joan vravela, že svoj mobil začala používať neskoro a netušila, aké sú možnosti. Ten svet ju pohltil, dnes má aj svoj Youtube kanál a nabáda ľudí, aby vstali z gauča a rozhýbali sa. "Keď som to mohla urobiť ja v 70, môže úplne každý..." A má pravdu! Dnes vraví, že konečne žije! Predtým iba čakala, čo sa stane, prežívala zo dňa na deň, nič ju nebavilo. Dnes si život riadi sama a plní si aj svoje sny.

Pozrite si Joan pred zmenou a dnes v GALÉRII!