Cez zádery okolo nechtov, ale aj cez praskliny na perách sa vám dostane do tela infekcia skôr ako cez ústa. Čo sa s tým dá robiť?

1. Med na pery

Antibakteriálne a hojivé účinky medu by bolo hriech nevyužiť na pery! Ak nie ste alergickí, večer si natrite pery medom a ráno sa tešte. Počas dňa aplikujte ochranný balzam a hlavne si pery neolizujte a snažte sa ich nedotýkať. Stres ich vysušuje.

2. Obozretnosť pre nohy

Zdroj: shutterstock

Zbavte sa plesní na nohách. Ak nezabrali lokálne liečivá, poraďte sa s dermatológom o laserovom zákroku. Podstúpite ho už aj u nás. Ak plesne nemáte, poriadne sa starajte o nohy, aby ste si nejaké nepriniesli napríklad z wellnessu. Noste šľapky a dosucha si vyutierajte aj priestory medzi prstami.

3. Vyživujte ruky

Zdroj: shutterstock

Ruky si po každom kontakte s vodou nakrémujte. Po týždni uvidíte výsledky. Extra suchej koži pomôže hrubá vrstva krému s močovinou, ureou, a bavlnené rukavice, vďaka ktorým krém v noci nevotriete do vankúša.

4. Masáž prstov

Kŕče v prstoch upozorňujú na napätie v celom tele. Každý prst premasírujte jemným stláčaním a krúžením smerom ku končeku, začnite malíčkom.

5. Wellness pre nechty

Najmä v zime si každý druhý až tretí večer tesne pred spaním ponorte nechty do vlažného olivového oleja. Vydržte desať minút a zvyšný olej odstráňte obrúskom. Nechty a okolie môžete posilniť aj špeciálnym olejom z lekárne. Je namiešaný z mandľového, eukalyptového, citrónového, grape­fruitového, citronelového a rozmarínového oleja.

6. Avokádo na zádery

Zdroj: shutterstock

Urobil sa vám boľavý záder v okolí nechta? Urobte si masku z avokáda, ktorá kožu hĺbkovo hydratuje, zjemní a navyše si doprajete dávku vitamínu E. Kúsok zrelého plodu avokáda rozpučte vidličkou na hladkú kašu a primiešajte do nej pár kvapiek olivového oleja. Naneste okolo nechtov a nechajte pôsobiť aspoň desať minút.

Fotky k článku nájdete v galérii