Chcem sa opýtať, či mi môže aj malý, trojcentimetrový myóm spôsobovať problémy a bolesť v ľavej nohe. A čo je popôrodný myóm? Mária

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

Zdroj: archív

Nebudete veriť, ale skoro 40 percent žien na svete má diagnostikovaný myóm. Ten môže byť rôzne uložený v maternici či v  tele maternice, ale aj na krčku. A od toho môžu závisieť i určité problémy. Ale ani nemusia. Patria k nim bolesti pri pohlavnom styku, silné krvácanie počas menštruácie, tlak na močový mechúr, ale aj vami opisovaná bolesť vyrážajúca do stehien či problém s otehotnením. Skoro 90 percent myómov sa nachádza v tele maternice. Či trojcentimetrový myóm môže spôsobovať bolesť v stehnách, neviem posúdiť, ani sa to nedá z opisu. Čisto teoreticky nie je veľký, ale… A popôrodný myóm? Ospravedlňujem sa, ale tam moje vedomosti nesiahajú. Konzultujte s gynekológom, uloženie aj menšieho myómu, nezhubného nádoru, vždy niečo napovie.

Opýtajte sa odborníka

Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!
@[email protected]
WhatsApp +421915731094