Pozor na varovné príznaky zákerného ochorenia. Mnohí ľudia si ich nevšimnú, a tak nestihnú vyhľadať lekára včas.

Dávate si pozor na svoj jedálniček, hýbete sa a s vaším zdravím je na prvý pohľad všetko v poriadku? Možno áno. Často sa však stáva, že si väčšina ľudí prvé varovné signály nebezpečných chorôb ani nevšimne. Považujú ich za následky každodenného stresu, ale pravda môže byť oveľa zákernejšia. Ak si na sebe všimnete týchto 5 príznakov, utekajte k lekárovi!

1. Náhle vypadávanie vlasov sa nedeje len tak samo od seba. Môže sa za tým skrývať nadmerný stres alebo nesprávny jedálniček, ale takto sa môže prejaviť aj hormonálny problém. Nezaškodí navštíviť lekára a povedať mu o svojom trápení.

5 príznakov odhalí zákernú chorobu. Všímajte si ich!
Zdroj: Shutterstock

2. Chronická únava - ak máte za sebou náročný deň a večer ste unavení, je to normálne. Ak cítite to isté, keď máte voľno a aj tak nevládzete urobiť vôbec nič, už ide o veľký problém! Okrem ochorenia môžu tieto pocity spôsobiť aj vzťahové, rodinné problémy a priveľa práce v zamestnaní.

3. Nepravidelná činnosť čriev - zápcha nie je žiadna sranda! Možno si ani nevšimnete, že máte problém, ale ak vám pobyt na toalete spôsobuje vážne ťažkosti, zvýšte príjem vlákniny v strave a ak to nezaberie, navštívte lekára.

5 príznakov odhalí zákernú chorobu. Všímajte si ich!
Zdroj: Shutterstock

4. Aj bolesť hlavy je problém, ktorý trápi mnohých a dosť často. Ale chronická a pravidelná bolesť je dostatočný dôvod na to, aby ste vyhľadali lekára!

5. Nadúvanie - ak ste to práve neprehnali s množstvom posledného jedla a nadúva vás v podstate neustále, môže sa za tým ukrývať rakovina vaječníkov, celiakia, ochorenie pečene či obličiek.

5 príznakov odhalí zákernú chorobu. Všímajte si ich!
Zdroj: Shutterstock