Muž sa posťažoval na internete, že má ženu s nadváhou a hanbí sa za ňu. Na odpovede ľudí len tak ľahko nezabudne.

"Keď sme spolu začali chodiť, bola to krásna žena. Štíhla, sexi, sebavedomá. To bolo pred 10 rokmi, odvtedy nám pribudli do života dve krásne dcéry, ale s mojou ženou sa niečo stalo. Počas oboch tehotenstiev pribrala 25 kíl a po pôrode sa ich nevedela zbaviť. Stále má zlú náladu, v noci vyjedá chladničku a kilá sa na ňu naďalej lepia. Veľmi pribrala, málo sa usmieva, takmer každý večer plače. Keď spolu niekam ideme, musím priznať, že sa trochu hanbím. Vyzerám pri nej naozaj smiešne, necítim sa ako silný muž. Už to nie je tá žena, do ktorej som sa kedysi zamiloval. Čo mám robiť? Ako jej mám povedať, čo mi vadí? Viem, že by som ju tým ešte viac zranil, ale takto už ďalej nevládzem..."

Muž sa hanbí za svoju tučnú manželku...
Zdroj: Shutterstock

Účastníci diskusného portálu mu poradili toto:

"Nie je úplne jedno, čo si ľudia myslia? To je tá posledná vec, ktorú by som riešil. Skús si so ženou sadnúť, porozprávajte sa. Spýtaj sa jej, čo ju trápi. Možno budeš prekvapený, čo ti povie."

"Chodím so ženou, ktorá má pár kíl navyše, ale práve preto ju milujem. Je veselá, žiari z nej sebavedomie a zbožňujem jej humor. Ak máš doma tučnú a ešte k tomu aj smutnú ženu, to veru nie je najlepšia kombinácia. Možno cíti, že ju neprijímaš takú, aká je. Mal by si sa zamyslieť na svojím prístupom k problému. Ocitli ste sa vo veľkej kríze, ktorú ak nezačnete riešiť, zrejme sa čoskoro rozvediete. Ja by som to tak nenechal. Veď ty vlastne ani nevieš, prečo po večeroch plače! Spýtal si sa jej na to niekedy?"

"Sú tučné ženy, ktoré sa vo svojej koži cítia dobre. Vnímajú to aj ľudia a ani im nenapadne obzerať si ich kilá navyše, jednoducho to k ich osobnosti patrí a tak sú pekné. Lenže tá tvoja sa zrejme utápa v depresiách a ťahá tým dole aj teba. Mala by to riešiť, inak sa vaša rodina rozpadne. Navrhni jej spoločné prechádzky na čerstvom vzduchu, trochu sa rozhýbe a možno sa aj úprimne porozprávate. Nenechaj ju v tom samu, potrebuje tvoju pomoc."

"Jaj, jasné! Hlavne že muži môžu byť tuční, to nie je hanba! Neznášam chlapov, ktorí túžia po dokonalých topmodelkách a sami sa o seba vôbec nestarajú. Vy muži máte nereálne očakávania a tak to aj vyzerá!"

Muž sa hanbí za svoju tučnú manželku...
Zdroj: Shutterstock

"Od svojich 20-tich rokov som nikdy nemala menej ako 90 kíl a problém s mužmi nemám. Dokonca som zažila aj obdobie, keď so mnou flirtovali traja naraz. Ani jedného netrápilo, že nie som chudá. Nejeden mi otvorene povedal, že keby som nemala manžela, rád by ma pozval na kávu. To skôr tvoja žena by sa mala hanbiť za to, že má takého muža!"

"Som moletka, môj muž je oveľa štíhlejší a nevšimla som si, že by nás za to ľudia odsudzovali. Ak z vás vyžaruje šťastie a pohoda, nie je čo riešiť. Vo vašom prípade si však myslím, že od pohody máte naozaj ďaleko a určite to cíti aj tvoja žena. Ja sa ti čudujem, že si to nechal zájsť tak ďaleko a len sa prizeráš, ako trpí. Mal by si stáť po jej boku a povzbudzovať ju, aby na sebe začala pracovať a cítila sa lepšie!"

"Sú muži, ktorí milujú bacuľky. Poznám manželský pár, ktorému sa nedávno narodilo bábätko. Muž je štíhly ako palička, žena naozaj dosť pribrala. A sú takí zamilovaní, radosť sa na nich pozerať! Muž nosí svoju manželku na rukách. Ak sa niekto hanbí za pár kíl navyše u svojho partnera, ten by mu nemal ďalej otravovať život. Možno by bolo aj tej tvojej bez teba lepšie, ak si taký náročný!"

"Ja milujem ženy s kilami navyše! Páči sa mi, keď vedia jesť a užívajú si to. Majú dobrú náladu, sú vyrovnané a v pohode. Netrápia sa nezmyselnými diétami, a keď ich hladkám, necítim len kosti. Mám pokračovať?"

Čo by ste zúfalému manželovi poradili vy? Pridajte svoj názor do komentárov v diskusii.