Nejako sa nám rozširujú ČREVNÉ problémy... Zatočte s HNAČKOU raz-dva! TAKTO!
29. 11. 2024, 11:30

Zdroj: iStock
Aj vy počúvate posledné dva týždne v práci, z okolia, tiež zo škôl, že sú rozšírené črevné virózy? Už toľko ľudí "odkveclo", že až. Čo robiť, keď to postihne aj vás?
Bolesti a kŕče v brušnej oblasti, nevoľnosť, únava, zvýšená teplota, zmena farby stolice a jej značne citeľnejší zápach naznačujú, že sa vám do čriev dostal nejaký vírus alebo baktéria a začal robiť šarapatu! Momentálne totiž zo všetkých strán počuť, že niekto zvracia, preháňa ho, má kŕče a celkovo je oslabený. Umývanie rúk je prevencia, ktorá môže pomôcť. Naďabiť na takýto vírus alebo baktériu môžete v podstate kdekoľvek, ale najviac tam, kde sa zdržiava viac ľudí – a pokiaľ nedbajú na hygienu dostatočne, stačí že sa chytíte toho, čoho oni a je to!
Zdroj: anc
Takto vyzerá pod mikroskopom baktéria, ktorá môže spôsobiť infekcie, hnačky a vracanie.
Máme pre vás niekoľko tipov, ako HNAČKU dostať pod kontrolu.
V prvom rade je vhodné nasadiť si 24-hodinovú diétu, ale od jedla. Príjem tekutín je veľmi dôležitý. Pite čistú vodu a bylinkové čaje – najlepší na tieto neduhy je harmanček, materina dúška, ľubovník, ale napríklad aj aloe vera. Na ďalší deň jedzte veľmi opatrne: žiadne mastné jedlá, ani pikantné a mliečne! Stavte na ovocie a zeleninu. Hlavne na banány, jablká, čučoriedky… Dobre vám urobí aj vývar – hovädzí alebo kurací, ryža, varené zemiaky a sucháre. Doplnia stratené živiny a upokoja namáhané tráviace ústrojenstvo.
Zdroj: Profimedia
Infekcia sa prejavuje zvracaním, sprevádzať ju môžu aj teploty či zimnica.
Medzi babské rady patrí aj popíjanie kolových nápojov. Toto všetko by malo pomôcť. Keď nie, treba si ísť kúpiť do lekárne nejaký doplnok výživy pri hnačkách a keď ani to nepomôže, choďte radšej k lekárovi.
Anketa
Mali ste tento rok črevnú virózu?
- ÁNO80%
- NIE20%
Hlasovanie bolo ukončené