Tamara (45) z Bratislavy

Schudla 27 kíl za 3 roky

Váha predtým: 87 kg

Váha teraz: 60 kg

„Tabletky na tlak som vyhodila do koša a začala som hľadať cestu k zdraviu.“

Premenu inicioval film

Tamara začala cestu za svojou vysnívanou postavou a zdravím pred 8 rokmi po tom, ako jej po prehliadke lekár predpísal prvé tabletky na tlak. „Veľa som vážila, mala som vysokú hladinu cholesterolu, vysoký tlak a cítila som sa zle a neatraktívne. Povedala som si, že takto to ísť ďalej nemôže. Lieky som vyhodila do koša a začala som hľadať cestu, ktorou sa vyberiem. Hľadala som na internete diéty, ktoré by pre mňa boli prijateľné, a pohyb, ktorý budem vykonávať,“ spomína Tamara.

Až 42 % žien pod päťdesiat rokov môže  trpieť nedostatkom železa.
Až 42 % žien pod päťdesiat rokov môže trpieť nedostatkom železa.
Zdroj: Shutterstock

Najväčší zlom však nastal po tom, ako si pozrela film Radšej vidličky ako nože. „Je to príbeh jedného kardiochirurga, ktorý prišiel na to, ako jedlom liečiť civilizačné choroby. Hneď po pozretí filmu som sa vzdala mäsa a postupne aj ďalších potravín a pomaly som prešla na rastlinnú potravu. Skúšala som aj surovú stravu, no tá mi nevyhovovala.

Chýbali jej syry

Sladké si nahrádzam raw koláčikmi, no najviac mi chýbali syry. Dnes som si však zdokonalila svoje recepty tak, že viem pripraviť aj vegánske fašírky, ktoré sú na nerozoznanie od tých mäsových,“ hovorí odhodlaná Tamara, ktorá si vysnívanú postavu takto udržiava už 5 rokov.

Viete, ako správne čistiť drevenú dosku?
Viete, ako správne čistiť drevenú dosku?
Zdroj: Shutterstock

A takto vyzerá dnes!

„Jediným trochu demotivujúcim faktorom v mojom chudnutí bolo okolie. Poznámky typu – veď daj si, to ti neublíži a nepreháňaj to – sú občas dosť nepríjemné, no je dôležité nevnímať ich a sústrediť sa na svoj cieľ, ktorý ste si stanovili. Preto chcem aj čitateľkám odkázať – zdravie máme vo svojich rukách. Je veľmi jednoduchá cesta dať si tabletku na tlak, no to vás nikdy skutočne nevylieči,“ radí dnes Tamara ľahšia o takmer 30 kíl.

Tamara (45) z Bratislavy.
Tamara (45) z Bratislavy.
Zdroj: LÝDIA CZAKÓ