Mám problém otehotnieť, nemám ovuláciu a partner má deformované spermie. Chcem podstúpiť insemináciu. Dá sa to, prosím? Kristína

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

Zdroj: archív

Milá Kristína, podľa opisu je problém u oboch partnerov. Určite máte urobené vyšetrenia, ako je diagnostika priechodnosti vajíčkovodov, vyšetrenie maternice v zmysle anatómie, no i vyšetrenie opisujúce, laicky povedané, aká je zásobáreň vaječníkov. To ste vy. Ak spermiogram ukázal deformované spermie u partnera, s tým treba pracovať. Odporučil by som návštevu IVF centra, tam majú špecialistu andrológa, ktorý sa venuje pánom. Dokáže vytriediť tie deformované od funkčných spermií a následne použiť na oplodnenie. Dokážu vám aj hormonálne nastaviť ovuláciu. Verím, že vaše snaženie bude úspešné.

Opýtajte sa odborníka

Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!
@[email protected]
WhatsApp +421915731094