Živel zem

​BÝK, PANNA A KOZOROŽEC

Ste praktická, spoľahlivá a lojálna. Možno až príliš konzervatívna, ale aj trpezlivá a vytrvalá, čo pri zdravom životnom štýle nie je na škodu. No kým k nemu dospejete, môžete byť pôžitkárska, tvrdohlavá a bez odvahy na zmenu.
Ideálny pohyb je pre vás fyzicky náročný, námaha sa vám páči. Triatlon, kruhové tréningy a ktorýkoľvek druh tanca vrátane baletu sú pre vás najlepšie. Môžete aj vytrvalo behať v prírode.
Vhodnou stravou sú pre vás horké a ľahké jedlá, teda šaláty. Pokojne aj s mäsom, ale radšej s rybami a morskými plodmi. Pridajte k tomu čili, zázvor a sladké drievko. Trávenie vám poďakuje aj za zemiaky, koreňovú zeleninu, mliečne výrobky, syr aj olivový olej.
Dobrá rada: Zemské znamenia by nemali jesť tepelne neupravenú zeleninu.

Zdroj: shutterstock

Živel oheň

BARAN, LEV, STRELEC

Ste aktívna, spontánna, nadšená a odvážna. Ale aj výbušná, arogantná, extrémne netrpezlivá a pri cvičení zo začiatku premotivovaná. Preto sa najmä spočiatku držte na uzde a nevnímajte pohyb ako príležitosť na súperenie s okolím, cvičte pre seba a nečakajte od druhých obdiv.
Ideálny pohyb pre vás nie je v kolektíve, hoci vás to láka. Zvoľte severskú chôdzu, jazdu na bicykli, jogu, pilates alebo plávanie.
Vhodná strava pozostáva zo strukovín, z celozrnných potravín a koreňovej zeleniny. Ochucujte čili, zázvorom a škoricou, pite medovkový čaj s citrónom. Vyhýbajte sa červenému mäsu a kroťte sa v konzumácii mliečnych produktov.
Dobrá rada: Ohnivé znamenia podporíte tým, že ich pochválite.

Zdroj: shutterstock

Živel vzduch

BLÍŽENCI, VÁHY A VODNÁR

Ste pohyblivá, nespútaná, spoločenská, priateľská, ale aj hlboko duchovne zameraná a zdanlivo nevytrvalá. Chýba vám istota, stabilita a pokoj, z čoho môže prameniť vaša nesmelosť, skľúčenosť a lenivosť prejavujúca sa navonok.
Ideálny pohyb pre vás je atletika, tanec, bedminton a bojové umenia, ale aj joga smiechu. Pri pohybe sa musíte hrať a zabávať.
Vhodná strava pozostáva z dusenej a zo surovej zeleniny, zo semiačok a z orechov. Pite zázvorový čaj, ale nejedzte zemiaky. Zato ovsené vločky môžete konzumovať od rána do večera, kombinujte ich s jogurtom alebo s kyslomliečnymi nápojmi.
Dobrá rada: Smoothie je ako stvorené pre vzdušné znamenia.

Zdroj: shutterstock

Živel voda

RAK, ŠKORPIÓN A RYBY

Ste citlivá, vnímavá, zvedavá a všestranne nadaná. Potrebujete stíhať viacero vecí naraz, no práve preto sa nie všetkým dokážete venovať naplno. Rýchlo sa nadchnete pre nové aktivity, no rovnako rýchlo o ne stratíte záujem. Nechýba vám tak trochu sebadisciplína?
Ideálny pohyb pre vás trvá dlho, rýchle cvičenia typu HIIT nie sú nič pre vás. Behajte, kráčajte, robte karate alebo čikung.
Vhodná strava je pre vás hlavne ľahká, ale chutná. Doprajte si voňavé exotické ovocie, ochucujte bazalkou, koriandrom a rozmarínom, najmä ak si dáte poriadny kus mäsa. Zeleninu pripravujte na pare, ale bez mrkvy, kapusty a kelu, vyhnite sa bielemu pečivu a sladkostiam. Dovolený máte len med a s mierou aj ovsené vločky.
Dobrá rada: Vodné znamenia priberajú, ak majú problémy vo vzťahoch.

Zdroj: shutterstock

Už ste počuli  náš podcast?