Na ktorom prste a na ktorej ruke nosíte prstene? Prekvapí vás, čo všetko o vás môže prezradiť taký malý šperk.

Často si vôbec neuvedomujeme, ako nás pri výbere šperkov ovplyvňuje podvedomie. To, ako nosíme prstene, o nás veľa prezradí.

Palec

Prsteň na palci je trochu nepohodlný, napriek tomu je v poslednej dobe obľúbený. Znamená pocit zvláštnosti, samostatnosti a originality. Tiež odhaľuje charizmatickú a veselú osobnosť človeka, ktorý sa v dave nestratí. Asi preto je prsteň na palci doménou predovšetkým ľudí hľadajúcich vlastnú životnú cestu.

Ukazovák

Prsteň na ukazováku znamená, že jeho nositeľ túži po úspechu v práci. Pracuje na kariére a pravdepodobne sa mu to podarí, lebo rád a úspešne preberá kontrolu nad akoukoľvek situáciou. Má totiž skvelé vodcovské schopnosti a jednoznačné predpoklady na prácu vo vedúcej pozícii.

Prostredník

Uzavretí ľudia si radi ozdobujú prostredník. Bývajú spravidla chladní, ale je to pre nich akási ochrana pred ich neistými a citlivými emóciami. Vo vnútri sa cítia osamelí, ale boja sa otvoriť ostatným, dokonca ani tým najbližším. Väčšinou mávajú nižšie sebavedomie a ťažko nadväzujú kontakty, ale zároveň sú spoľahliví a precízni.

Prstenník

Na prstenníku nosí prsteň drvivá väčšina ľudí. Takí ľudia milujú spoločnosť a nechcú byť sami. Prekypujú láskou a vnútorným pokojom. Radi sa bavia a musí sa okolo nich stále niečo diať. No a samozrejme sa podľa tohto prstu dá spoznať, či je človek v chomúte.

Na ktorom prste nosíte prsteň?
Zdroj: Shutterstock

Malíček

Za prsteňom na malíčku sa skrýva predovšetkým slobodomyseľnosť a vzdor. Napríklad ženy v 19. storočí demonštrovali prsteňom na malíčku svoju príslušnosť k rodiacemu sa feministickému hnutiu. Na malíčku nosia prsteň i členovia rôznych tajných spolkov, často sa v prsteňoch skrýva napríklad tajná pečať. Vyjadruje sa tým aj túžba po nezávislosti a naplnenom živote.

Akú podobu šperku volíte?

O povaha človeka veľa prezrádza aj podoba šperku. Jednoduché tvary volia priamočiare osobnosti, zložité tvary zase komplikovaní ľudia.

Nosíte ich na ľavej alebo pravej ruke?

Poverčiví ľudia nosia zdedené alebo darované prstene zásadne na ľavej ruke, ktorá je symbolom vrodených schopností. Pravá ruka sa spája s osudom, preto nám ju dodnes zdobia prstene, ktoré sme si sami zvolili.