SCHUDLA som pre manžela a JE TO O.K.! A väčšina žien ju za to ODSÚDILO... Čo si myslíte vy?
5. 12. 2022, 16:00 (aktualizované: 31. 5. 2024, 7:11)

Zdroj: Shutterstock
Christa je jedna z mála žien, ktoré sa nehanbia priznať, že schudli pre muža. Je z nej kočka a svoje dôvody vysvetlila takto.

"Pravdepodobne som vážila viac ako 80 kilogramov, keď sme sa s manželom prvýkrát stretli, a môžem bez váhania povedať, že ma úplne miloval," rozpráva Christa. Ani raz nepochybovala o tom, že ju považuje za krásnu a sexi, ani nemala podozrenie, že tajne túži po štíhlejšej milenke.
Ale dnes, po 10 rokoch a troch tehotenstvách sa jej váha ustálila na krásnych 60 kíl. A rozhodla sa, že sa to už nezmení. Pokiaľ by jej to nejako okolnosti neznemožnili.
Zdroj: Facebook
Christa Terry vyzerá úžasne. Dnes sa venuje mamičkám s predčiasnatkami.
"Chudla som pre seba? Určite, veď aj ja som sa chcela cítiť dobre vo svojom tele. Ale keby ste sa ma opýtali, či som chudla pre manžela, odpoviem tiež jednoznačne áno," priznala Christa Terry z Anglicka pre časopis Good Housekkeping. Christa vysvetľuje, že napriek tomu, že má doma tolerantného manžela, ktorý by ju ľúbil, nech by vyzerala akokoľvek, predsa len keď chudla, myslela aj na neho. Ako sa mu bude páčiť a podobne. Jednoducho, nech sme akékoľvek feministky, mužom sa chceme páčiť. "Jedným z dôvodov, prečo robím to, čo robím, aby som sa zlepšila ako človek a ako mama, je to, že chcem byť skvelou manželkou pre svojho manžela."
A čo hovoríte na to vy?
Opýtali sme sa čitateliek
ÁNO: Barbora (36) z Michaloviec, inžinierka
Zdroj: Shutterstock
Barbora by sa nehanbila priznať, že by chudla pre muža. Aj takýto dôvod je pre ňu v poriadku.
„Ktorá z nás by nechcela byť ľúbená, krásna, žiadaná, sexi?”
Prečo nie? Podľa mňa na dôvode, prečo chudneme, až tak nezáleží, dôležité je, že nás to inšpiruje k zmene a k tomu, aby sme sa rozhýbali, zmenili jedálny lístok na zdravší alebo začali držať diétu. A povedzme si, muži sú silnou inšpiráciou. Ktorá z nás by nechcela byť ľúbená, krásna, žiadaná, sexi? A ak máme nadváhu, je jasné, že to muži neocenia, a ak sa nám nedostáva pozornosť, upadá sebavedomie a upadáme aj my. Potrebujeme mužskú pozornosť, ich dvorenie, lichôtky, pocit, že nás chcú. Aj vďaka tomu máme sebavedomie a vnímame sa krásne. Preto ak sa rozhodne niektorá z nás, že pre muža schudne alebo sa nejako inak vylepší, napríklad si dá zväčšiť prsia, vnímam to pozitívne.
NIE: Silvia (46) z Bytče, obchodná konzultantka
Zdroj: Shutterstock
Máme robiť zmeny pre seba, nie pre druhých. Myslí si Silvia.
„Žiadny vonkajší dôvod na zmenu nie je v poriadku.“
Mám dosť rokov na to, aby som vedela, že žiadny vonkajší dôvod na zmenu nie je v poriadku. Lebo je dočasný a nevydrží dlho. Rozhodnutia by sme mali robiť výlučne kvôli sebe a pre seba, vtedy máme zdravé sebavedomie, vtedy poznáme svoju hodnotu a nesnažíme sa zapáčiť svojmu okoliu, ale pracujeme na sebe pre seba. Bez ohľadu na to, čo si kto myslí. Nie je to ľahké, ale nutné. Ak robíme zmenu kvôli manželovi, rodičom alebo pre niekoho iného, tak to skutočne nechceme – my len potrebujeme, aby nás ten človek, pre ktorého sa meníme, miloval, a tak robíme všetko pr eto, aby sme sa zapáčili. Často aj ponižujúce veci a nakoniec to ani nemusí dopadnúť dobre, lebo ten druhý nás vôbec nemusí chcieť, oceniť, keď sa zmeníme. Ak teda schudnutie, tak len preto, aby sme sa páčili samy sebe.