Sny prezrádzajú, čo nás trápi, na koho si máme dať pozor, kde robíme chybu aj čo na nás čaká. Problém je, že im väčšinou nerozumieme. S tým vám pomôže náš veľký snár, vďaka ktorému začnete lepšie chápať nielen samu seba, ale aj svoje okolie.

Niekedy sa nám snívajú sny, ktoré sú úplne reálne a keď sa ráno zobudíme, nevieme, či sa to stalo naozaj. Inokedy snívame o zvláštnych veciach, lietame alebo sme pod vodou či v neznámej krajine a rozprávame i neznámym jazykom... Už od nepamäti sa ľudia snažia porozumieť svojim snom. Chcete to aj vy?

Absces

Pozor, asi máte neriešený problém, ktorý stále narastá. Mali by ste čím skôr niečo urobiť alebo sa niečoho negatívneho zbaviť.

Akrobat

Snívať o akrobatovi znamená, že si potrebujete utriediť váš vnútorný chaos. Zrejme máte na pleciach naložené viac, ako je zdravé. Sen o akrobatovi naznačuje, že by ste mali požiadať o pomoc niekoho blízkeho a spomaliť životné tempo. Môže to tiež vyjadrovať, že vaša kreativita je pod veľkým tlakom.

Akrobat
Akrobat
Zdroj: Shutterstock

Akrobatka ste vy

Obmenou sna o akrobatovi je, že vy sama žonglujete, chodíte po lane, robíte saltá a premety. Táto verzia značí, že potrebujete osviežiť svoj sexuálny život.

Absencia

Sníva sa vám, že niekto niekde chýba? Pravdepodobne ste o niečo v živote prišli alebo môžete prísť. Môže to tiež znamenať, že hľadáte niečo, čo by dalo vášmu životu väčší zmysel.

Abstinencia

Ste v snoch abstinentka? Príliš si všetko pripúšťate k telu. Nechajte veciam voľnejší priebeh a budete sa cítiť lepšie.

Akné

Nepríjemné vyrážky sú znakom toho, že vám chýba sebavedomie, nie ste vo svojej koži a potrebujete povzbudenie.

Blato

Ak sa vám zdá, že chodíte po blate, v živote ste práve v prekérnej situácii, do ktorej sa zamotávate stále viac a viac. Je to náročný duševný test, ale zároveň to berte ako výzvu, z ktorej musíte nájsť riešenie. Ak sa blato dostalo na vaše oblečenie, dávajte si pozor na svoju povesť a kontrolujte svoje správanie.

Bolesť

Bolí vás vo sne noha, hlava alebo brucho? Je to signál, že v reálnom živote ste precitlivená a emočne priveľmi vypätá. Nejaká udalosť alebo človek vás už trápi pridlho. Skúste si dať pauzu – prosto vypnite a venujte sa len sama sebe a tomu, čo máte rada.

Aké sú varovné signály tejto vzácnej choroby?
Aké sú varovné signály tejto vzácnej choroby?
Zdroj: Shutterstock

Beh

Môže značiť všeličo. Ak bežíte len tak, pre potešenie, je to dobré znamenie, budete zdravé a optimistické. Ak bežíte opreteky, dosiahnete, čo chcete a predbehnete súperov.

Bič

Na obzore sa črtajú peniaze v prípade, ak ním niekto plieska.

Cesta

Ak je rovná a upravená, je to dobrý znak, že idete správnym smerom. Špinavá a kľukatá je predzvesťou prekážok, ktoré budete musieť prekonať, a ak vidíte vo sne križovatku, stojí pred vami závažné rozhodnutie – neunáhlite sa.

Citrón, citronáda

Cítite kyslú chuť citrónov? Trápite sa pre lásku alebo vzťahy v rodine. Radšej o nich popremýšľajte a buďte ústretovejšia. Ak sa vám sníva, že pijete citronádu, vaše problémy sa čoskoro skončia a váš život bude šťastnejší a spokojnejší.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock.com

Cukor

Sny o veľkých množstvách cukru vyjadrujú vašu túžbu po šťastí. Zabúdate na veľa vecí, ktoré by ste si mali všímať. Cukor v káve alebo čaji hovorí, že ak sa rozhodnete pohnúť dopredu, určite sa vám to podarí.

Dar

Dostali ste vo sne od niekoho dar? Toto gesto vyjadruje, že vás niekto má rád a praje vám len to najlepšie. No môže to znamenať aj to, že máte na niečo veľký talent a málo ho využívate.

Deti, dieťa

Vidieť v sne reálne živé deti je pozitívne. Môžete v živote posilniť tie stránky, ktoré vám robia radosť. Ak sa vám zjaví pekné dieťa, príde príležitosť konečne stretnúť toho pravého.

Dvere

Otvorené znamenajú nových priateľov, zatvorené práve naopak – stretnutie s nepríjemným človekom. Dvere sú aj symbolom nových možností a zmien, prechodu z jedného štádia života do ďalšieho.

Elektrina

Tešte sa z podobných snov, pretože znamenajú prílev sily a životnej energie. Do vášho osudu vkročí viac pozitívnych udalostí, ktoré vám prinesú úspechy v práci aj v láske.

Erotika

Môže naznačovať, že sa príliš venujete veciam, z ktorých nemáte žiaden úžitok. V pozitívnom zmysle erotický sen vyjadruje, že túžite po nehe a väčšom zblížení, čo sa vám aj splní.

Erotika
Erotika
Zdroj: Shutterstock

Fajka

Ak ju fajčíte, čaká vás obdobie rozjímania a prijímania vecí bez obáv. Môže to tiež znamenať, že chcete svetu dokázať svoju zodpovednosť a vyspelosť. No niekedy je fajčenie fajky vo sne tiež znakom toho, že ste preťažená a mali by ste viac oddychovať.

Flirtovanie

Vaše nápady sú výborné! Sny o flirtovaní hovoria, že patríte medzi vyvolených, ktorí majú dvere otvorené, kamkoľvek sa pohnú.

Fakír

Prekonáte samu seba a získate si rešpekt okolia.

Gitara

Budete sa páčiť mužom, najmä tým skôr narodeným. Sny o gitare vám radia, aby ste nič netlačili nasilu a povolili trochu opraty. Možno dostanete vytúžený dar.

Garáž

Niečo nie je, ako má byť a vám sa nechce nič s tým robiť. No asi by ste sa mali nad tým aspoň zamyslieť.

Gladiátor

Túžite po sláve a uznaní, chcete poznačiť koleso dejín. No pozor, gladiátor vo sne môže znamenať aj príliš veľký risk, dobre zvážte, ako sa rozhodnete.

Hra

Ak sa vám sníva, že sa hráte, znamená to, že máte pred sebou výzvu, niečo, o čo zabojujete a pravdepodobne to bude úspešné. Otestujete si vaše schopnosti a vyjdete ako víťazka.

Hrozno

Sny o tomto ovocí prinášajú výborné novinky – splní sa vám, čo si želáte, dosiahnete úspech a zúročí sa všetko, o čo ste sa usilovne snažili.

Ovocie aj zeleninu vybaľte a umyte v pitnej vode.
Ovocie aj zeleninu vybaľte a umyte v pitnej vode.
Zdroj: Shutterstock

Hus

Aj sny o husiach sú viac ako pozitívne, máte šancu dobre zarobiť alebo inak si finančne polepšiť.

Ihla

Ak vám ju vo sne niekto daruje, niekto blízky odcestuje alebo sa odsťahuje. Ak ju nájdete, pozor na škriepky a hádky.

Indián

Na obzore sa črtá dobrodružstvo – užite si to, ale nič nepreháňajte.

Indián
Indián
Zdroj: Shutterstock

Izba

Ak sa vám sníva, že ste v jedálni, čaká vás nejaké formálne stretnutie alebo oslava. Ak ste v obývačke, situácia sa upokojí, dokončíte, čo ste začali a budete sa cítiť mentálne fit. Malá izba značí obmedzené možnosti, veľká presne naopak – obrovské príležitosti.

Jahody

Sú symbolom citov, túžob a príjemných stretnutí. Jahodové sny hovoria o túžbe po sexe, ktorá je veľmi blízko na dosah. Červené jahody hovoria, že sa môžete zamilovať, ak ich vo sne jete, dostanete dobré správy.

Jama

Všeobecne by ste si mali dať pozor na to, čo a s kým robíte. Dobre si preverte ľudí, s ktorými sa chystáte niečo podniknúť a zbytočne si nepožičiavajte žiadne peniaze.

Jazero

Sníva sa vám o jazere? Je to dobré znamenie a veští vám šťastný život a lásku v rodine. Niekto vás pozve na oslavu a staré krivdy konečne prebolia.

Jazero
Jazero
Zdroj: Shutterstock

Kabát

Potrebujete sa pred niečím či niekým chrániť. Kožený kabát vo sne značí, že urobíte to, čo musíte, žltý pršiplášť vám chce povedať, aby ste o seba zabojovali zo všetkých síl, zimný zasa, že je čas prečistiť si vaše vzťahy. Ak je kabát špinavý, niekto vás ohovára, ak je nový a drahý, čakajú vás lepšie časy.

Kachle

Ak sa v kachliach kúri, užijete si rodinnú pohodu, ak sú pekné, všetko sa vydarí. Popálili ste sa na nich? Pozor na sebaovládanie, mohli by ste stratou sebakontroly niečo pokaziť.

Lietanie

Sny o lietaní patria medzi 10 najčastejších snov. Môžu znamenať, že ste v dobrej kondícii a budete šťastná. Máte život pod kontrolou a cítite sa slobodná – možno ste sa práve zbavili niečoho, čo vás zväzovalo. Ale môže to tiež naznačovať, že sa potrebujete oslobodiť a začať niečo nové.

Ilustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Shutterstock

Ľad

Trápi vás „zamrznutý“ problém, s ktorým neviete pohnúť. Ale môže vám to naznačovať aj fakt, že by ste sa mali vyrovnať s minulosťou a porozprávať sa s vašimi blízkymi o tom, čo vás trápi.

Maľovať

Čaká vás šťastie v láske – ak ste zadaná, váš vzťah sa posilní, ak nie, stretnete niekoho, kto vám znesie modré z neba. Ak vo sne vidíte maliarov, môžete sa pustiť aj do toho, čo ste už dlho odkladali.

More

Snívate o tom, ako sa plavíte po hladine mora? Zvážte, či sa naozaj chcete pustiť do nebezpečnej záležitosti. Ak je more vo sne rozbúrené, s vysokými vlnami a penou, veci sa tiež rozbúria a treba ich vyriešiť a upokojiť. Ak do mora padnete alebo v ňom plávate, nevzdávajte staré spory a zabojujte. Pokojné more znamená príjemné chvíle a citovú vyrovnanosť.

Smútok
Smútok
Zdroj: iStock

Meč

Ak vám ho niekto vo sne daruje, vaša kariéra sa bude vyvíjať perfektne. Ak ho máte doma, čaká vás lesk a sláva, ak ho nosíte, o všetko sa budete musieť pričiniť vlastnými silami.

Nábytok

Vidieť v sne ktorýkoľvek kus nábytku alebo kompletné zariadenie je to najlepšie, čo sa vám môže snívať, pretože hovorí: Čaká vás veľké šťastie vo všetkom, čoho sa dotknete.

Nechty

Sny o nechtoch symbolizujú stav vašej mysle v súvislosti so sebahodnotením. Ak sú nechty čisté a zdravé, je všetko v poriadku. Ak si ich vo sne maľujete, viete, čo chcete. Ak sú nechty veľmi dlhé kvôli móde, trochu to preháňate s márnotratnosťou, kroťte svoje vášne.

Nechty
Nechty
Zdroj: Shutterstock

Noc

Sen o jasnej noci predpovedá dlhý život, ak je noc pokojná, na obzore je pekný úspešný deň. Príliš teplá noc vystríha pred neuváženými činmi. Sny o noci tiež signalizujú, že si máte dať na niečo nevyjasnené pozor a čím skôr to vyriešiť.

Opica

Toto šibalské zvieratko vo vašom sne hovorí o tom, že sa k nejakému problému staviate príliš naivne a detsky namiesto toho, aby ste zaujali rozumný postoj.

Opica
Opica
Zdroj: Shutterstock

Ostrov

Sníva sa vám, že ste na ostrove? Zrejme ste sa v reálnom živote dostali do izolácie, máte pocit, že ste na všetko sama. No môže to tiež znamenať, že ste konečne samostatná a viete si všetko zariadiť vlastnými silami.

Pohreb

Vo všeobecnosti pohreb vo sne hovorí o tom, že sa niečo vo vašom živote chýli ku koncu. Ak vo sne pochovávajú vás – budete mať dlhý a zdravý život.

Poklad

Našli ste vo sne poklad? Niečo vám prinesie obrovskú radosť. Ak vo sne hromadíte cenné veci, nemusíte sa ničoho obávať, ak vidíte celú debničku s cennosťami, čaká vás šťastie v láske.

Poprava

Vidieť ju značí, že si máte dávať pozor na ľudí, ktorí vás ohovárajú. Ak popravujú vás, dávajte si pozor dvojnásobne, číha na vás nebezpečenstvo. No ak popravu vykonávate vy, zvíťazíte nad každým, kto vám chce uškodiť.

Rebrík

Ak vo sne rebrík niekam nesiete, blízka osoba bude potrebovať vašu pomoc.

Ruleta

Máte veľkú šancu, že sa vám niečo veľké vydarí. Sen o tom, že hráte ruletu, znamená tiež to, že príliš riskujete – pozor na to.

Sex

V mnohých prípadoch sny o sexe nie sú vôbec o sexe. Je to pozitívny signál, že prežívate pekné časy. Všetko, čo začnete, sa vám podarí, vnímate svet kladne a on vám to v dobrom oplatí. Ak vo sne neviete nájsť bezpečné miesto na sex, je to upozornenie, aby ste s nejakou vašou činnosťou prestali. Ak vidíte samu seba pri sexe, chýba vám viac intimity v partnerstve.

Láska
Láska
Zdroj: iStock

Slnko

Vaša situácia sa zlepší, problémy sa začnú riešiť a pravda vyjde na povrch. Ak v spánku vidíte, ako na vás svieti slnko, postretne vás radostná udalosť, budete veselá a optimistická. Ak slnko vychádza, čaká vás nový začiatok, ak zapadá, končí sa istá fáza vašej existencie.

Stolička

Ste stále na tom istom mieste a nikam sa neposúvate, cítite, že nemáte silu na zmenu. Sen o stoličkách vyjadruje váš strach a obavy. Červená stolička znamená, že vás čaká boj o svoje miesto pod slnkom, ktorý môžete vyhrať.

Tvár

Zdalo sa vám o tvári? Ak bola škaredá, niečo sa vám na sebe nepáči, ak pekná, vyjadruje to kladný postoj k vašej osobnosti. Ak ste vo sne videli ľavú časť vlastnej tváre, pomôže vám logické uvažovanie. Ak pravú, venujte sa viac kreatívnym tvorivým činnostiam.

Tancovať

Videli ste vo sne tancovať iných? Potrebujete sa uvoľniť a rozveseliť. Ak niekto vo sne tancoval v kruhu, dostane vynikajúcu správu, ktorá ho veľmi poteší. No a ak sa tancovať vo sne učíte, konečne sa dozviete, čo ste doteraz nevedeli.

Tanec
Tanec
Zdroj: Shutterstock

Uhorka

Vidieť túto zeleninu vo sne je varovanie pred ochorením a nepríjemnosťami. Starajte sa o svoje zdravie a sledujte, čo sa okolo vás deje. Dobre zvážte, kým niečo podpíšete.

Uhorka
Uhorka
Zdroj: Shutterstock

Ulica

Sen o ulici znamená, že vás čaká cestovanie, urobíte dobrý obchod a budete mať šťastie.

Vrabec

Nečakane stretnete niekoho, koho ste už dávno nevideli. Ak vo sne vidíte vrabce čvirikať, dozviete sa prekvapujúce klebety. Ak ich vidíte lietať, dajte si pozor na prázdne reči a sľuby.

Vrabec
Vrabec
Zdroj: Shutterstock

Voda

Ak sa vo vode kúpete, dostanete sa zo šlamastiky a vyvrátite všetky obvinenia. Ak je voda vo sne kalná, varuje pred ochorením, ak je to minerálka, uzdravíte sa. Ak sa vám podarí vodu rozliať, ešte raz si premyslite svoj názor, lebo sa asi mýlite. Vriaca voda značí spory, chladná harmóniu.

Xantipa

Kým sa k niečomu zaviažete, poriadne si to zvážte. Xantipa vo vašom sne znamená, že sa musíte mať na pozore pred podvodníkmi a chválenkármi.

Xylofón

Tento hudobný nástroj veští samé príjemné stretnutia a zážitky.

Záhrada

Niečo skutočne hodnotné sa vo vašom živote vyvíja. Ak ste v nej, čaká vás niečo pozitívne, to isté platí, ak vidíte ovocnú záhradu a ak je rozkvitnutá, tešte sa na prísun peňazí. Ak v nej pracujete, budete mať úspech.

Zápalky

Ak ich len vidíte, môžete niečo vyhrať. V prípade, že ich zapaľujete, niečo vás naozaj veľmi príjemne prekvapí.

Zakladanie ohňa
Zakladanie ohňa
Zdroj: shutterstock.com