Vnútromaternicové teliesko mi vybrali 24. 6. pre vypudenie telieska a následné silnejšie krvácanie. Teliesko mi zaviedli pre veľmi silné krvácanie. Hneď v ten deň mi predpísali antikoncepciu. Chcela by som sa spýtať, či je v poriadku, že stále špiním a ráno mám dosť nafúknuté brucho. V priebehu dňa sa to ustáli. Špinenie pretrváva, večer zoslabne. Koľko môže trvať špinenie a kedy treba navštíviť lekára?

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

Zdroj: archív

Vypudenie vnútromaternicového telieska sa stáva, jednoducho ho maternica z nejakého dôvodu odmietla. To neznamená, že v budúcnosti odmietne i prípadné ďalšie vnútromaternicové teliesko. Áno, veľmi správne bola nasadená hormonálna antikoncepcia. Veď ako píšete, bolo vám zavedené hormonálne teliesko na obmedzenie krvácania, respektíve úplné zastavenie menštruačného cyklu. Následné nasadenie hormonálnej antikoncepcie môže prvé dva-tri mesiace sprevádzať mierne nepravidelné krvácanie i pocit jemného nafúknutia v podbruší. No toto sa postupne ustáli. Treba vyčkať, a ak sa to neustáli, konzultujte to s gynekológom.

Opýtajte sa odborníka

Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!
@[email protected]
WhatsApp +421915731094
@NCprezeny
@novycasprezeny