1. Pauza uprostred jedenia

Urobiť si prestávku počas jedenia je veľmi užitočné. Ako na to? Keď si sadnete k jedlu, venujte chvíľku tomu, aby ste si ho fyzicky rozdelili na dve polovice ešte skôr, ako začnete jesť. Keď zjete polovicu, pripomenie vám, aby ste sa zastavili, spomalili a zároveň ste prehodnotili svoj hlad a pocit sýtosti. Takto sa môžete zastaviť skôr, ako sa prejete.

2. Vybudujte si silnejšie kosti

Podľa výskumu vychádza, že ak beháte aspoň jednu minútu denne, budete mať o štyri percentá zdravšie kosti. Napríklad po menopauze je miera straty minerálnej hustoty kostí približne jedno percento ročne. Takže denné 60-sekundové behanie zvráti približne štyri roky tohto poklesu.

VYBUDUJTE SI SILNEJŠIE KOSTI
Zdroj: shutterstock

3. Ochráňte si tvár

Zanedbávate aplikáciu krémov a v zime cítite vysušenú pokožku tváre? Stačí sa krémovať 60 sekúnd. Urobte si z toho rituál a každé ráno po umytí zubov naneste na tvár krém, nebudete ľutovať. Tento zvyk dodržujte aj v lete. Každé ráno si doprajte minútku na to, aby ste si naniesli krém s ochranným faktorom. Vytvorte si skvelý rituál.

4. Nastavte termostat

Večer znížte teplotu o dva až tri stupne po tom, ako sa najete, a o ďalšie dva až tri stupne pred spaním, tak asi na 18 °C. Pri nižších teplotách máme tendenciu spať hlbšie a menej sa budíme. Vyskúšajte, nebudete ľutovať a odvďačí sa vám i váš rozpočet.

NASTAVTE TERMOSTAT
Zdroj: shutterstock

5. Použite svoju váhu

Nemáte čas na plnohodnotné cvičenie? Robte jednu minútu drepy. Drep posilní vaše nohy, zlepší pohyblivosť a zvýši prietok krvi. Uistite sa, že vaše päty sú na podlahe či podložke. Chrbát držte rovný a kolená musia byť zarovno s prstami na nohách. Ak ste začiatočníčka, spravte až 25 drepov za minútu.

POUŽITE SVOJU VÁHU
Zdroj: shutterstock

6. Stlmte svetlá

Tento grif je skvelý pre tie z vás, ktoré majú problém so spánkom. V zime máme slnka menej, ale v lete je to horšie. Západ slnka môžete simulovať tlmením svetiel. Táto jednoduchá vec pomáha podporovať produkciu hormónu melatonínu, ktorý má sedatívny účinok. To znamená, že keď idete spať, mali by ste zaspať rýchlejšie.