Zuzka je držiteľka dvoch strieborných medailí z olympijských hier v Pekingu (2008) a v Londýne (2012). V roku 2010 ako prvá Slovenka získala titul majsterky sveta v streľbe. V roku 2016 sa jej narodil prvý syn Nathan a preto sa napriek vybojovanej miestenke zriekla účasti na OH v Riu de Janeiro. Jej druhý syn Noah má rok a pol.

Nie je to len o streľbe

Okrem toho, že strieľam, venujem sa kompenzačnému cvičeniu, ktoré by malo byť samozrejmé pre každého športovca. Počas streľby prichádza k jednostrannému zaťaženiu alebo až preťaženiu určitej skupiny svalov. Pravidelné kompenzačné cvičenie znižuje riziko zranení, rovnomerne zaťažuje oslabené svaly a pomáha k správnym pohybovým stereotypom.

Počas streľby prichádza k jednostrannému zaťaženiu alebo až preťaženiu určitej skupiny svalov.
Zdroj: archív NMH

Udržiava ma box

Samozrejme, pravidelné strelecké tréningy mám aj mimo sústredení. To však nestačí. V utorky a vo štvrtky mávam kompenzačné cvičenia a v pondelky a piatky chodím na kondičný box.

Chod si zacvičiť aj na box.
Zdroj: archív NMH

Hamburger aj šaláty

Čo sa týka stravy, ako športovkyňa sa nemusím prísne obmedzovať. Snažím sa vyhýbať vyprážaným jedlám, no občas si pokojne doprajem hamburger na večeru. Mám rada šaláty, dobre mi padne aj tuniak alebo syr a po pretekoch, keď sa chceme najesť, ideme sa odmeniť do blízkej reštaurácie.

Milujem turistiku

Niekoľkokrát do roka vybehneme s manželom na ľahkú turistiku. Okrem športového vyžitia nám prináša spoločne strávený čas a nové zážitky.

Miluje turistiku v prírode.
Zdroj: archív NMH

Rodina je môj život

Mám rada plávanie a beh, no momentálne najviac behám za svojimi synmi spolu s manželom Martinom.

Rodina je pre ňu všetko.
Zdroj: archív NMH