Moja gynekologička sa s takým prípadom nestretla. Mám tekutinu okolo pravého vaječníka. Cytológia je v poriadku, markery a ostatné výsledky tiež. Obidva vaječníky sú okej, len okolo pravého je tekutina a ona nevie odkiaľ.Čitateľka

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

Zdroj: archív

Veľmi seriózny i odborný postup vašej gynekologičky. Opisovaná tekutina, podľa vášho udania v okolí vaječníka, môže mať rôzne príčiny. Preto je veľmi zložité hľadať riešenie od stola. Váš opis a ultrazvukový obrázok sú dve veci. Nuž, všetky potrebné vyšetrenia máte, je super, že výsledky sú v norme. Otázne je, v akom štádiu menštruačného cyklu sa robí sono, a viac môže napovedať, či sa tento obrázok vyskytuje v niekoľkých menštruačných cykloch. Máte zodpovednú gynekologičku, erudovanú, porozprávajte sa s ňou. Podľa postupu vyšetrení vie, čo robí.

Opýtajte sa odborníka

Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!
@[email protected]
WhatsApp +421915731094