Tieto domáce prostriedky pomôžu pri hojení rán
20. 6. 2012, 8:00 (aktualizované: 11. 7. 2024, 12:46)

Zdroj: anc
Na nepríjemné zranenia nájdete lieky aj v kuchyni. Napríklad taký med obsahuje obrovské množstvo liečivých a dezinfekčných látok.
Med
Zlatý produkt usilovných včiel obsahuje nekonečné množstvo liečivých látok. Natrite ho na hrúbku prsta na gázový obväz, priložte na ranu a zabaľte do šatky alebo šálu. Každý deň dajte na ranu čerstvú vrstvu.
Kamilkový kúpeľ
Pripravte si veľmi silný kamilkový čaj. Dajte ho do širšej misky a viackrát denne si v tomto čaji namáčajte ranu. Je to výborný prostriedok, ktorý pôsobí protizápalovo a urýchľuje hojenie
Tinktúra z nechtíka lekárskeho
Zrieďte ju vodou, do roztoku ponorte obklad a priložte na ranu. Pôsobí protizápalovo a zabraňuje hnisaniu.
PRÍRODNÉ PREPARÁTY
Nechtíková masť
Má množstvo pozitívnych vlastností a medzi ne určite patrí aj to, že dokáže hojiť rany. Masťou natierajte poranené miesta každé dve hodiny. Egypťania prisudzovali nechtíku aj omladzujúce účinky, tak pozor, aby rana nevyzerala mladšie ako zvyšok tela.
Lieh z medovky
Mať doma medovku v kvetináči sa ozaj oplatí. Pôsobí znútra aj zvonka. Vďaka antibakteriálnym účinkom pomáha pri lepšom hojení rán. 1 PL zrieďte 0,5 l vlažnej vody, ponorte obklad a priložte na ranu.
Skorocelová tinktúra
Obsahuje komplex účinných látok skorocelu kopijovitého. Vďaka nim je tento výťažok univerzálnym hojacim prostriedkom. Je vhodný na regeneráciu zapálených a zle sa hojacich rán, na bolestivú pokožku v okolí bercových vredov, na jazvy. U dlho ležiacich osôb podporuje metabolizmus kože v blízkosti preležanín a povrchových zápalov žíl. Skorocelová masť je zasa vhodná na pravidelné masáže nôh pri únave a bolestiach.
Rumančeková masť
Extrakt z rumančeka sa používa do hojivých mastí, pretože upokojuje pokožku a pôsobí protizápalovo. Postihnuté miesto si natierajte podľa návodu. O kúpe sa poraďte s lekárnikom.