I počas horúcich letných dní je v záhradách kopa práce, ktorá nepočká. Ako píše Záhradkár na svojom webe, nezabúdajte na práce, ktoré v auguste musíte urobiť.

Ovocná záhrada

Po zbere odstráňte vyrodené výhonky. Zrežte ich tesne pri zemi. Keďže takto porast presvetlíte, nové výhonky budú mať dostatok priestoru aj svetla. Ak bude mladých výhonkov priveľa, nechajte na štvorcovom metri päť až osem.

Zdroj: Shutterstock

Stromy s bohatou úrodou, hlavne krehké slivkoviny, podopierajte, aby sa im nezlomili konáre. V auguste môžete rezať všetky kôstkoviny. Aj rany po reze hrubších konárov sa rýchlo zahoja, keďže nevzniká glejotok.

Zdroj: Shutterstock

Skoré odrody jabloní a hrušiek oberajte priebežne, keďže plody väčšinou nedozrievajú naraz. Nezabudnite na chutné broskyne, marhule, slivky a ringloty.

Zdroj: Shutterstock

Zeleninová záhrada

Kaleráby vyžadujú na rast mierne vlhkú pôdu. Ak vyschne, pri najbližšom daždi buľvy neúmerne zväčšia objem a popraskajú. Záhon s kalerábmi by ste mali v závislosti od počasia každé 3 až 4 dni dobre zaliať.

Zdroj: Shutterstock

Pravidelne, každý druhý až tretí deň zberajte uhorky nakladačky, aby plody neprerástli. Nezabudnite ani na rajčiaky a papriky. Plody baklažánu oberte ešte pred úplným vyvinutím.

Zdroj: SHUTTERSTOCK

Okrasná záhrada

Je ideálny čas získať nové rastliny oleandra z vrcholových odrezkov, ktoré úspešne zakorenia v pohári s vodou. Rozmnožiť odrezkami môžete i klinček, fuksiu, verbenu, muškát, levanduľu či šalviu.

Zdroj: Shutterstock

Slnečné a teplé leto je ideálne na to, aby ste sa zásobili semenami aksamietnice, nechtíka, mesačnice ročnej, černušky, kapucínky. Zberajte ich hneď po zaschnutí plodov či súkvetí, ale len zo zdravých rastlín. 

Zdroj: Shutterstock