Stúpa miera stresu, neistoty a hoci každá z nás sa snaží nájsť aspoň štipku pozitivity, v konečnom dôsledku ju všetko negatívne doslova prevalcuje. Navyše, ak k tomu pripočítame nestabilné pochmúrne jesenné počasie, je vôbec dôvod na radosť? Kde ju objavím? Kedy sa mi začnú opäť oči smiať a na ústach uvidíme nielen pomyslený úsmev? Aj takéto myšlienky ti chodia hlavou?

Ilustračné foto.
Zdroj: Fitshaker

Ver, že na všetko existuje liek. Aj na tú najväčšiu depresiu, aj na ten najväčší smútok a aj na tú krájanú dávku neistoty, ktorú všade cítiť.

Nasleduj tieto kroky a skús ich priradiť ku svojim denným rituálom:

1. Po prebudení usmej  sa  nech ťa čaká akýkoľvek deň. Zároveň poďakuj, že si dostala ďalšiu šancu prežiť nádherný deň. Zhlboka sa nadýchni a vydýchni všetko negatívne... takto vykročíš do dňa nabudená a šťastná.

Ilustračné foto.
Zdroj: Fitshaker

2. Neponáhľaj sa, nájdi si vždy dostatok priestoru na raňajky. Nech ich pripravuješ sama pre seba, alebo pre celú rodinu. S láskou pripravené raňajky a prehodenie pár slov s najbližšími je ten najkrajší hrejivý pocit, aký môžeš mať.

3. Sypú sa na teba povinnosti z každej strany? Sprav si pomyslený „TO DO LIST“ alebo LIST POVINNOSTÍ, ktoré ťa dnes čakajú. Nepíš si tam veci, ktoré môžeš pokojne odložiť aj na zajtra a nič sa nestane, ak ich dnes nestihneš – odbremeníš svoju myseľ od neustáleho premýšľania, kam sa musíš náhliť a na čo si pozabudla.

4. Či sa staráš o rodinu alebo žiješ v tzv. single domácnosti, priprav si vopred jedálniček. Zároveň si spíš zoznam potravín, ktoré je potrebné nakúpiť. Pýtaš sa prečo? Získaš tak veľa času – na prípravu, na samotné varenie a hlavne pre seba samu.

Ilustračné foto.
Zdroj: Fitshaker

5. Nauč ostatných členov rodiny, že každý deň si „ukradneš“ chvíľku pre seba... nie je to od teba sebecké, práve naopak. Ak sa dostaneš do fyzickej i psychickej pohody, deti, manžel či rodičia ťa budú milovať. Budeš doslova žiariť. Budeš šťastná, že si si našla čas pre seba, že si si upratala svoje myšlienky, popreťahovala svoje boľavé stuhnuté telo a spravila tak krok ku fyzickej, či psychickej pohode. Smelo do toho.

Ilustračné foto.
Zdroj: Fitshaker

Kladieš si otázku: „Ok, len ako na to?“ Všetko pod jednou strechou nájdeš TU:

Poď do toho s nami a uži si 40 dní trvajúcu HARMONICKÚ cestu, na konci ktorej znovu  objavíš svoje KRAJŠIE a ZDRAVŠIE JA!

Tešíme sa na teba.

www.harmonickavyzva.sk