Ako sa môžem dať vyšetriť u gynekológa na pohlavné choroby, keď nemám maternicu ani krčok? Viem, že môžem požiadať svojho gynekológa o vyšetrenie z krvi. Zlatica

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

Zlatica, aj bez maternice a maternicového krčka môže žena dostať sexuálne prenosné choroby i pohlavné choroby ako kvapavka, syfilis, AIDS. Na to netreba maternicu, stačí pošva, ktorú máte, a to je dôležité. Cez sliznicu pošvy sa pohlavné choroby môžu dostať do krvného obehu a tým do celého organizmu. Navštívte gynekológa a ten presne vie, ako postupovať. Dobre píšete, niektoré zistí zo steru pošvy, respektíve močovej rúry, a iné zase z krvnej vzorky po odbere venóznej krvi. Ale toto už treba prenechať gynekológovi, ak opíšete, čo od neho vyžadujete. Je dôležité, že si uvedomujete závažnosť možného prenosu vami opisovaných možných rizík. Vždy je to o zodpovednosti.

Opýtajte sa odborníka

Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!
@[email protected]
WhatsApp +421915731094