Som po cisárskom reze a potom som mala potrat. Teraz mám výtok, ktorý zapácha a je žltohnedej, niekedy i červenej farby. Priateľ mi teraz kúpil nejaké čapíky, vraj by ma mali prečistiť. Môžete mi, prosím, poradiť, čo to môže byť a ako  to mám riešiť? Andrea

Radí MUDr. Dezider Timko, gynekológ a sexuológ

Zdroj: archív lekára

Andrea, zapáchajúci výtok naznačuje teoreticky, že ide o bakteriálnu infekciu. Nič strašné, ale treba liečbu, väčšinou stačí lokálna liečba, teda aplikovať lieky do pošvy. Niekedy treba i celkovú lieč- bu, užívať vhodné antibiotiká. Tú po vyšetrení navrhne prípadne váš gynekológ, teda, ak vám nezabrala liečba, ktorú vám priniesol priateľ z lekárne. Nepíšete, ako dlho ste po potrate. Ak nie dlho, môže ísť o, laicky povedané, čistenie maternice, čo je normálny stav. Je možné, že u vás ide o kombináciu normálneho čistenia a bakteriálnej infekcie. Ja by som navrhoval návštevu gynekológa, zistí, o aký výtok ide, a zároveň vyšetrí ultravukom maternicu  a problém vyrieši.

Opýtajte sa odborníka

Na návštevu lekára často nie je čas, no niekedy sa jednoducho hanbíme opýtať lekára na riešenie chúlostivých ženských problémov. Ak vás niečo trápi, opýtajte sa anonymne nášho gynekológa, ktorý každý týždeň odpovie na vaše ženské alebo sexuálne otázky. Píšte na nižšie uvedené kontakty a pridajte heslo Gynekológ!
@[email protected]
WhatsApp +421915731094
@NCprezeny
@novycasprezeny