Zápal očných spojiviek u alergikov
21. 2. 2019, 1:00

Zdroj: Vividrin® ectoin®
Zápal očných spojiviek je veľmi nepríjemná diagnóza. Môžu ho spôsobiť vírusy či baktérie, avšak alergický zápal oka je niečo iné. Aj keď prejavmi môže pripomínať ten vírusový či bakteriálny.
Jar so sebou prináša nielen teplejšie počasie a krásu prebúdzajúcej sa prírody, ale spolu s ňou začínajú úradovať aj mnohé alergie. Kýchanie, kašeľ či nádcha a svrbenie pokožky rozhodne nie sú ničím príjemným a ľudí dokážu poriadne potrápiť. Zápal očí sa objavuje medzi prvými príznakmi alergie, keďže sliznica oka je veľmi citlivá.
Ako zistíte, že sa jedná o alergický zápal spojiviek a nie o ten vírusový či bakteriálny?
• Alergický zápal spojiviek prebieha na oboch očiach takmer súčasne s rovnakou intenzitou.
• Alergický zápal spojiviek sa opakovane vracia (v rámci alergickej sezóny).
Na začiatku môžete pozorovať, že oči sú jemne začervenané a slzia. Neskôr sa k týmto prejavom môže pridať opuch spojený so silným svrbením. Ak si oči poškriabete, pripravte sa na nepríjemné pocity rezania. Tento stav je veľmi nepríjemný a obmedzuje kvalitu života alergikom. Platí aj priama úmera, čím intenzívnejšia je reakcia organizmu na alergén, tým aj príznaky alergického zápalu spojiviek môžu byť výraznejšie.
Pri alergickom zápale spojiviek je dobré okrem užitia tabletky na alergiu, postarať sa aj o zmiernenie nepríjemných príznakov priamo na očiach. Uľaví sa vám, keď použijete účinné očné kvapky Vividrin ectoin, ktoré zmyjú alergény z povrchu očí a zároveň ich ochránia pred vstupom ďalších alergénov do sliznice.
Viac informácií získate TU.
Unikátnosť prírodnej látky ectoin spočíva v jeho mimoriadnej schopnosti viazať a zadržiavať vodu. Ectoin pokryje seba i okolité molekuly a bunkové membrány hydrofilmom - vodnou vrstvou, ktorá má ochranný účinok. Z jednej strany zvlhčuje rohovku, poskytuje jej priestor na hojenie a na druhej strane chráni očné sliznice pred vplyvmi vonkajšieho prostredia, teda alergény do očí znovu nevniknú.
Ak máte alergický zápal spojiviek často, určite to musíte riešiť aj s odborníkom – alergológom. Ten vás otestuje, na čo ste alergickí a odporučí vám správnu celkovú liečbu. Ak by ste svoj problém dlhodobo neriešili, alergický zápal očí môže z akútnej fázy prerásť do chronickej. Vtedy vzniká riziko poškodenia samotného orgánu zraku – oka. Hrozí vám poškriabanie rohovky, zjazvenie spojovky, zrasty, v krajných prípadoch môže prísť až k strate zraku.
PR článok