Tiež trpíte častými zápalmi močového mechúra? Nepríjemné je, že mnohým žien už nezaberajú lieky, pretože ich počas života brali toľko, že sa ich organizmus "zabejčil" a tabletky už nie sú schopné vyliečiť. Mnoho takých nešťastníci možno prekvapí, ako veľmi dokážu pomôcť rôzne ľudové finty.

Najlepšie je suché a mokré teplo! Čo to znamená? Že nášmu mechúru pomôže jedno aj druhé. Ako? Suché teplo veľmi jednoducho: oblasť malej panvy, a teda aj močového mechúra je potrebné držať v teple a suchu. Keď si napríklad pôjdeme zaplávať niekam do krytého bazéna, vymeňme si po kúpaní plavky.

Ženy, ktoré majú problémy s únikom moču, by mali nosiť špeciálne vložky - vlhká bielizeň je presne tým, čo zápaly mechúra spôsobuje ... Napodiv ale zaberá aj mokré teplo: skvelá je napríklad kúpeľ v teplej vode. Len pre úplnosť: dobrými pomocníkmi sú tiež gumové fľaše s horúcou vodou (termofory), ale stačia aj tie obyčajné, plastové, od minerálky, ktoré si položíme do lona napríklad pri sledovaní televízie.

Mnoho céčka

Veľmi proces hojenia zápalu mechúra vždycky urýchli vitamín C. Vo forme šumivých tabliet je dobré ho hodiť do minerálky, lepšie je ale dať si nejaké veľmi céčkové ovocie alebo zeleninu. Vynikajúci je napríklad kiwi, rakytník, kyslá kapusta, citrusy a podobne.

Len máloktorá žena, ktorú trápia zápaly močového mechúra, si chorobu poctivo odleží v posteli. Maximálne jeden, dva dni, kedy to bolí naozaj veľmi. Keď sa uľaví, každá hneď začneme pracovať a robiť všetko tak, akoby bol mechúr niečím menej hodnotným alebo snáď odolnejším, než napríklad porezaný prst - ten si tiežmusíme zalepiť a šetriť ho, kým sa rana nezahojí. Pretože pri zápale väčšina z nás vážne nepolihuje, choroba sa celé roky opakuje stále dookola.

Vedeli to už prababičky

Brusnice jedli alebo v odvare píly pri ochorení mechúra už naše praprababičky. Dnes sa dajú kúpiť aj vo forme tabliet alebo kapsúl. Z byliniek sú najlepšie brezové a žihľavové listy. Teraz na jeseň sú lepšie sušené. Čaje z nich sa pijú najviac tri krát denne. Na to pozor, piť toho viac nie je dobré na trávenie a obličky.

Geniálna finta

Pri boji s opakovanými zápalmi močového mechúra sú úplne geniálne. A celá táto múdrosť nie je vôbec zložitá. Spočíva v tom, že osem dní jeme bielkoviny (mäso, vajcia, syry, jogurty, ryby ...) a ďalších osem, dní potom len rastlinné potraviny. Vďaka typu stravy sa razantne mení pH moču, čo baktérie  neznášajú, a tak sa nám v močovode neusadia. A mechúr si tak skvele ochránime.

Najlepšia je prevencia!

Keď budeme dodržiavať určité pravidlá, môžeme zápalu mechúra celkom úspešne predchádzať. Dôležité je napríklad denne vypiť aspoň 2,5 litra najlepšie čistej vody bez bubliniek. Keď máme k zápalom sklony, sem tam si doprajte týždennú (nie dlhšiu) kúru, a popíjajte urologické bylinné zmesi z lekárne. Pokiaľ možno, nenoste spodnú bielizeň zo syntetických materiálov. V nich sa omnoho lepšie udržuje vlhkosť, a to je presne to, v čom sa bacily vyžívajú.