Ak prestanete robiť 2 časté chyby počas menštruácie, bude pre vás toto obdobie oveľa znesiteľnejšie.

Mnohé ženy vnímajú menštruáciu ako záťaž a nevedia sa dočkať, kedy prejde tých 5-6 dní. Ak však začnete mať svoje telo rady a dodržíte pár hygienických pravidiel, vaše dni môžu byť oveľa znesiteľnejšie.

 

Je veľmi dôležité, aby ste počas menštruácie dbali o zvýšenú hygienu. S ničím to netreba preháňať, ale mali by ste byť obozretní, inak sa nevítané infekcie môžu ľahšie dostať do vášho tela.

Tieto 2 chyby robí pri menštruácii veľa žien.
Zdroj: Shutterstock

Čo by ste mali robiť, aby ste počas menštruácie dodržali čo najväčšiu hygienu?

1. Nepríjemné pachy

Za normálnych okolností telo počas menštruácie neprodukuje výrazne nepríjemnejšie pachy než v priebehu bežných dní. O problémoch môžeme hovoriť vtedy, keď máte bakteriálnu alebo kvasinkovú infekciu. Ak ste sa zápalu nevyhli, nikdy to s umývaním nepreháňajte, môžete si tým len uškodiť. Pokožka je v intímnych partiách veľmi citlivá a drsná, energické umývanie narobí viac škody než úžitku. Úplne stačí vlažná voda, prípadne prostriedok na intímnu hygienu. A, samozrejme, ak vás "tam dole" trápia nepríjemné pocity a výtok, čím skôr vyhľadajte lekára.

Tieto 2 chyby robí pri menštruácii veľa žien.
Zdroj: Shutterstock

2. Umývanie sa

Opäť pripomíname, že s hygienou by ste to nemali preháňať. Zbytočne si tak narušíte normálnu vaginálnu rovnováhu. Neznamená to, že sa nesmiete umývať, ale raz denne naozaj stačí, a to aj v tomto citlivom období. Vyhýbajte sa agresívnej kozmetike plnej chémie. Najlepšie je, ak siahnete po neutrálnom intímnom mydle, ktoré je šetrné k pokožke. Kozmetika na intímnu hygienu by mala mať neutrálne pH, aby sa zachovala prirodzená rovnováha organizmu.

Tieto 2 chyby robí pri menštruácii veľa žien.
Zdroj: Shutterstock