Tieto hviezdy nedajú dopustiť na manukový med. Médiami často označované ako „tekuté zlato“ kvôli jeho vzácnosti a hodnote. Manuka med si v posledných rokoch získal armádu fanúšikov celebrít. Prečo sa vlastne tento novozélandský med stal takou globálnou senzáciou?

Novozélandsky med

Manuka med sa spočiatku stal veľkou novinkou v 80-tych rokoch, keď vedci na Novom Zélande začali skúmať jeho antimikrobiálne vlastnosti, ktoré boli silnejšie ako pri iných druhov medu. Táto popularita vzrástla v 90-tych rokoch, keď sa med manuka začal umiestňovať na prvých priečkach v hodnotiacich rebríčkoch a objavili sa nové značky, aby sa vyrovnali s globálnym dopytom. V poslednej dobe sa stal módnym aj vďaka celebritám, ktoré ho čoraz viac propagujú a preto, že dopyt po zdravej strave vzrastá.

Manuka med je svetovou senzáciou, vzácny novozélandsky med má veľa zdravotných benefitov.
Zdroj: Shutterstock

Prečo po ňom siahnuť?

Časť popularity bola spôsobená nedostatkom manukového medu. Tým sa stal vzácnym a jedinečným produktom. Ďalším dôvodom je však čistota a prirodzené vlastnosti manuky. Pravý manukový med pochádza iba z Nového Zélandu a musí prejsť sériou prísnych laboratórnych testov, aby sa dokázalo, že ide o pravý výrobok. Tým sa vyhne kontaminácii, zriedenia alebo zmiešania. Rovnako ako šampanské môže pochádzať len z určitého regiónu Francúzska, Manuka Honey je lokálny produkt, a tým skutočne jedným z najšpeciálnejších potravinárskych produktov na svete. Pre svoje zloženie často supluje vitamínové injekcie alebo sa využíva pri diétach! No a celebrity si ho obľúbili na rôzne spôsoby.

Americká megahviezda Kourtney Kardashian (43) prešla na manuka med pôvodne pre jeho účinky na zlepšenie pleti v roku 2017, keď sa stala globálnou ambasádorkou Manuka Doctor. Dnes ho zvykne jedávať po lyžičkách a nachádza preň všetky spôsoby použitia vrátane sladidla do čaju a pridáva ho aj do smoothies.

Kourtney Kardashian manuka med užíva od roku 2017.
Zdroj: Shutterstock

Gwyneth Paltrow (50) podľa nedá dopustiť na manukový med. Ide o med, ktorý vyrábajú včely z nektáru manukového kríka. Chutí ako med, ale obsahuje zdraviu prospešnú, antibakteriálnu zlúčeninu nazývanú metyl-glyoxal (MGO) a Gwyneth tvrdí, že je to životabudič vo všetkých oblastiach.

Gwyneth tiež podľahla čaru manuka medu.
Zdroj: Shutterstock

Scarlett Johansson (37) má nádhernú žiarivú pleť vďaka medu. Na Popsugar.com povedala: „Naozaj dodáva úžasnú žiaru a pokožka je potom taká jemná. Vytiahne nečistoty a je to pekný základ, najmä ak idete na veľkú udalosť, kde chcete zažiariť.“

Scarlett ma vďaka manuka medu žiarivú pleť.
Zdroj: Shutterstock